Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wee 3 friends Lila/Miranda Fun Fun Fun

shi4

Szukając młodszych siostrzyczek Barbie natknęłam sie na Allegro na laleczki - rudzielce przypominające mi Skipper. Nie były drogie, wiec postanowiłam je kupić. Po rozpakowaniu przesyłki lekko się zdziwiłam wyglądem laleczek. Są podobnej wysokości jak Skipper, czyli mają jakieś 25 cm wysokości, ale ich główki są nienaturalnie duże. Zdecydowanie większe nawet niż łebki My Scene. Za to ich buźki mnie urzekły.

Szperając po Internecie dowiedziałam się, że lalki pochodzą z serii Wee 3 Frineds, w skład której, jak mówi nazwa, wchodzą 3 przyjaciółki: Stacie (blondynka), Lila (ruda) i Janet (brunetka) pakowane razem. Seria lalek dzieli się na kilka podserii. Mój pierwszy rudzielec prawdopodobnie pochodzi z serii Fun Fun Fun ( na zdjęciu promo poniżej ta w środku).

wee

Lalka przyjechała do mnie w stroju widocznym na zdjęciach. Ubranko pochodzi od Barbie Movin Grovin z 1997 roku. Mimo, że sukieneczka przybrudzona i nie da sie tegfo zprać, laleczka póki co pozostanie w tym stroju póki nie znajdę czegoś lepszego (albo trafi do mnie prawowita właścicielka ubranka). Lily trafiła do mnie niestety bez butów i muszę jej jakieś wykombinować samodzielnie. Lalka, mimo że ma być przyjaciółką Stacie, to wielkością bardziej Skipper przypomina, ale niestety stopy ma większe niż nie jeden Ken...

wee

Bardzo podobają mi się te duże, zielone ślepka lalki. W ogóle twarzyczka jest urocza, dzięki czemu wielkosć główki tak bardzo nie razi.

wee

Lalka po przyjeździe miałą lekko skołtunione włoski, ale już po trochu biorę się za odświeżenie ich. Są piękne i bujne, ale niestety łatwo się plączą. Po rozczesaniu czupryny ukazał się mały warkoczyk, który Lily posiada od nowości i dzięki któremu łatwiej było ustalić z jakiej serii ona jest.

wee

Na prośbę Rudego Króliczka dodaję zdjęcie nagiego ciałka lalki. Przy okazji dodam, że o ile laleczka może rączki rozłożyć na boki, to nie zrobi tak nóżkami. Ba, nawet nie zgina nóg w kolankach. A szkoda....

wee

Zastanawia mnie jedno. Skoro to Stacie przyjaciółki, to czemu wszystkie są wielkości Skipper?

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • tomaszlalk

  urocza , ale ze stopami mattel przesadził

 • lizeek

  No stopy jak ze Śródziemia :)
  Uroczy skrzacik, a jeśli można prosić to jakieś zdjęcie na golaska tej panienki to byłoby super, bo bardzo jestem ciekawa jaki to typ ciałka.
  Królik

 • ifianassa

  Ha, ha, a mi takie wielkie stopy bardzo się podobają :) Twarz i włosy oczywiście też. Pytanie do eksperta: Jak to jest z tym wzrostem Skipper? Kiedyś wydawało mi się, że Skipper to taka odrobinę niższa i ciut drobniejsza wersja Barbie, a ostatnio widzę same Skipper-dziewczynki...

 • shi4

  Króliczku: Zdjęcie na golaska dorzucę przy opisie drugiej laleczki:D
  Ifianassa: Ze Skipper różnie bywało. Na początku była zdecydowanie niższa od Barbie i miała mieć jakieś 8 -10 lat, w latach 80 tych trochę się jej urosło do 25 cm i przybyło ze 2 latka, a na przełomie wieków Skipper dostała wzrost praktycznie jak Barbie i została starszą nastolatką. Ale widzę, ze ostatnio znów pojawiła się odmłodzona jako około 10 - 12 letnia dziewczynka np. Skipper Camping.

 • ifianassa

  Dzięki za wyjaśnienie!

 • Gość: [Agata] *.man.poznan.pl

  Bardzo mi się podobają Wee 3 Friends. Szukam też rudowłosej.
  Mam już Janet najprawdopodobniej z serii Splash Splash Splash, choc przyszła do mnie w innym stroju. Lalki są urocze!

 • Gość: [Agata] *.man.poznan.pl

  PS moja obfotografowałam tutaj:
  szycienocne.blogspot.com/2015/11/wee-3-friends-sukienka-tunika.html

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci