Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

The Barbie Doll Years (2002)

shi4

Przyłączając się do Agi Fleurdolls i Marsa, postanowiłam także zaprezentować moją Barbiową biblioteczkę. Dziś zaprezentuję książkę, która jako pierwsza w tej tematyce trafiła do mnie.

 Pełny tytuł brzmi "The Barbie Doll Years" i suma sumarum jest katalogiem, takim spisem lalek i akcesoriów od roku 1959 do 2000. Jak na ponad 380 stron zdjęć zawiera bardzo mało. Wszystkie znajdujące się w tej książce fotografie możecie pooglądać poniżej. Reszta wygląda tak jak na ostatnim zdjęciu. Z tym, że lalki są skatalogowane w różny sposób. Najpierw według roku wypuszczenia na rynek, po nazwie serii, po numerze katalogowym, czy chociażby nazwie kolekcji czy sklepu, który wypuścił dane egzemplarze. Jak na typowy katalog znajdują się tutaj też ceny, z tym, że aktualne to one były ponad 10 lat temu.

jeśli chodzi o zdjęcia, to przedstawiają one zarówno lalki vintage, superstary, czy reprodukcje oraz parę gadżetów z logiem Barbie. I chociaż z początku zdają się co nieco uporządkowane, to wraz z przewracaniem kolejnych stron, robi się lekki misz - masz.


Ogólnie książki tej za bardzo nie polecam. Ot taka ciekawostka, ewentualnie by sprawdzić rok sprzedaży danej sztuki ;)

years

yers

yers

yers

yers

yers

yers

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

years

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [gosiaksz] *.wic0m.net.pl

  Świetnie, że zaprezentowałaś tę książkę!

 • Gość *.red-80-39-246.dynamicip.rima-tde.net

  Hello from Spain: this book is very interesting. Thanks for posting the photos. I like to know the history of Barbie. Keep in touch

 • Gość: [Kida] *.legionowodom.pl

  Hmmm, istotnie dość chaotyczna ta publikacja. Ale prezentuje spory przekrój ornamentów. Nie wiedziałam, że wydali też miniaturkę Native American :-)

 • Gość: [aczikita] 91.234.15.*

  o proszę ja patrzę a tam moja Jeweled Splendor <3

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci