Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Happy New Year Barbie (1995 &1996)

shi4

 Kolejny wpis udało mi się stworzyć wcześniej niż myślałam. Zebrałam się w sobie, jak sobie przypomniałam, że właśnie dziś mija mi 5 ROCZNICA BLOGA!

Z tej okazji opiszę nie jedną, a dwie lalki na raz. Zwłaszcza, że obie tak samo się nazywają - HAPPY NEW YEAR BARBIE, różni je tylko rok wydania. Obie przybyły do mnie jakieś dwa lata temu od Agi FLEURDOLLS :)

Opiszę je trochę od konca i na pierwszy ogień pójdzie ta z 1996 roku. Zapakowana jest w ciekawe pudełko, któreg wygląda troszkę jak taka otwierana książka. w środku, po otworzenia przodu ukazuje sią nam lalka i kilka słów o japońskim Nowym Roku.

year
year1
year7

Sama lalka ubrana jest w różowe kimono w złote kwiaty obwiązane złotym obi (japońskim pasem) Do lalki dołączone są japonki, takie same, jakie ma Japanese Barbie z 1995 roku wydana w serii DOTW, oraz papierowy wachlarz, w przypadku, którego uważam, że firma się nie popisała.

year2

Co najbardziej lubię w tej lalce, oprócz tego, że jest przebrana za Japonkę, to jej face mold Steffie. Trochę mniej do tego wszytskiego pasuje mi fryzurka, taka za mało japońska. Patrząc na tę pannę, wydaje mi się, że to Europejka przebrana w japoński strój. Jedyną jej ozdobą jest perłowy pierścionek.

year3
year61
year5
year4

Druga Happy New Year jest o rok starsza od koleżanki, rok produkcji to 1995. Pudełko otwiera się na takiej samej zasadzie jak poprzedniczki, z tym, że moje przez upływ czasu i wystawienie na niekorzystne warunki atmosferyczne, trochę wypłowiało.

year8
year9
year10
Co do zamieszkującej go lokatorki, ta według mnie jest bardziej "japońska". Posiada czerwone kimono także w złote kwiaty i ze złotym obi.
year13
year17

Jej fryzura bardziej wygląda na uczesanie Gejszy. Nawet czarne włosy zdobi złota kokarda. W uszach ma złote kolczyki, a w palcu pierścionek. Makijaż ma mocniejszy niż koleżanka. I chociaż obie mają ten sam face mold, nie wyglądają identycznie. Ta ma zdecydowanie większe oczy, bardziej typowe dla przełomu lat 80/90.

year14
year15
year16
year18
Jako akcesoria dodali jej szczoteczkę, takie same japonki jak koleżance oraz złotą torebkę kopertówkę. Tak na marginesie taki torebeczki były dodawane początkiem lat 90 - tych do zestawów ubranek sprzedawanych w kioskach. Np. do ubranek Lucky.

year12
year11
Moje obie Japonki:

year19
I na koniec porównanie z moją pierwszą japońską Barbie, do której jednak mam największy sentyment.

P1030578

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Ania z DSH] *.centertel.pl

  Spełnienia lalkowych marzeń z okazji rocznicy bloga! Wszystkie trzy Japonki są śliczne, pierwsze dwie mają piękne kimona, ale rzeczywiście ta ostatnia ze względu na odlew głowy najbardziej przypomina Japonkę :-)

 • Gość: [Aga Fleurdolls] *.bb.sky.com

  Ooo jak się ucieszyłam! Świetnie, że o nich napisałaś, rzeczywiście nowy rok to najlepsza pora. To już dwa lata minęły? Jak ten czas leci Dzieki takim wpisom nabieram coraz bardzie chęci wrócenia do regularnego blogowania i lalkowania. Wyszystkiego najlepszego w nowym roku! :)

 • Gość: [INKA] *.dynamic.chello.pl

  ta w różowym stroju podbija me serce -
  i nie tylko z powodu grzywki - strasznie
  urokliwa i te malinowozmrożone usta!

  co do Kir - mam dla Nich mnóstwo uczucia!

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci