Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Costume Ball Barbie (1990)

shi4

Od czasu, gdy pierwszy raz zobaczyłam reklamę Dance Magic Barbie w latach 80-tych jestem fanką lalek 3w1. W tamtych latach tworzenie stroju dla lalek, z którego można było skomponować kilka różnych było bardzo popularne nie tylko u lalek z Mattel. Funkcja ta była o tyle fajna, bo przy takich cenach, jakie miały wtedy te lalki na kieszeń przeciętnego Polaka kupno dziecku jednej było często nie lada wyrzeczeniem. Dlatego mając jedną taką lalkę można było trochę pokombinować z jej strojem.
Do mnie jako pierwsza trafiła w dzieciństwie Dance Magic Barbie, więc gdy po kilkudziesięciu latach dowiedziałam się o istnieniu serii Costiume Ball, zamarzyłam, by ta też trafiła na moją półkę.

Dobrze się złożyło, że akurat mamy środek karnawału, bo Costume Ball Barbie to lalka akurat na ten czas. Jej balowa suknia i maska doskonale sprawdzą się na każdym maskowym balu. Do tego dołączone w pudełku tekturowe akcesoria można zamieniać z tym znajdującym się w ręku lalki.

costiume_ballb

costiume_ballb1

costiume_ballb2

 

costiume_ballb3

Sama Barbie jest bardzo charakterystyczna przez niesamowicie barwny makijaż nad powiekami. Składa się on z trzech kolorów. Do tego dwubarwne źrenice oczu. Kręcone i fikuśnie upięte blond włosy nieźle się komponują ze strojną suknią lalki. I powiem Wam, że nie przeszkadza mi tu nadmiar różu, gdyż ma on bardzo delikatny odcień.

Rewelacją jest tu suknia lalki, którą można dowolnie komponować biorąc przykład ze zdjęć na pudełku, ale także bawiąc się własną wyobraźnią. Zwłaszcza duże pole do popisu dają nam te jakby motyle skrzydełka zdobiace tył stroju. Każde z nich można oddzielnie odpiąć i zamocować, gdzie się zamarzy.
dziś zamiast sesyjki na powietrzu zaprezentuję Wam moje propozycje na karnawał ;)

costiume_ballb6

costiume_ballb4

costiume_ballb5

costiume_ballb7

costiume_ballb8

costiume_ballb10

costiume_ballb9

costiume_ballb11

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci