Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Black

Basic Black Barbie #11 - 001 (2010)

shi4

Coraz bardziej mi się podobają nowe funkcje, które wprowadził Blox.  Mogę teraz nie tylko dodać coś do wyglądu ogólnego bloga, ale także coś więcej pokąbinować z tekstem niż tylko pogrub, kursywa, bądź zmień kolor czcionki. Na początek pewnie będzie trochę eksperymentów i nauki co i jak, zanim to wszystko przybierze jakiś konkretny kształt. Bardzo cieszy mnie funkcja automatycznego zapisu co 10 sekund, bowiem wiele razy, zwłaszcza, gdy sprzęt mi szwankował, traciłam napisany, a nie zapisany tekst i musiałam wszystko pisać od nowa.

To tyle w kwestii technicznych. Przejdźmy do bohaterki wpisu, która już dość długo czekała na prezentację.

Posiada ona mold, który bardzo lubię, czy to w starszej wersji, czy w nowszej. I mam nadzieję, że Mattel jeszcze długo będzie z niego korzystał. Oto przed Państwem ;) lalka oparta na moldzie Teresy z 1990 roku - Barbie Black Basics no. 11. Dla mnie zwana po prostu Teresą. Jakoś nie mogę przestawić się na Barbie :)

Jest jedną z ostatnich moich planów zakupowych jeśli chodzi o wszystkie wydane serie Basics. Może w przyszłości sprawiłabym sobie jeszcze z jedną dwie panny z tej serii, ale jeśli się nie uda, to nie będę płakać, bo raczej to co mnie najbardziej interesowalo w Basics już mam.

teresab

 


teresab1
Tereska jak wszystkie lalki z serii Black, dostała "małą czarną". Must have w szafie każdej kobiety. Tak mówią... Do tego czarne szpileczki. Jej ciemnobrązowe włosy konczą się pod brodą. Makijaż mocniejszy, ale nie za mocno. Ciemniejsze usta, fioletowawy cień na powiece. Poniżej zamieściłam małe porównanie z delikatniejszą z urody jej blond koleżanką (na marginesie moją pierwszą lalką Basics). Teoretycznie bliźniaczki, ale tak naprawdę sporo zsię różnią.

teresab2

teresab3

teresab4

Na koniec krótka sesja z zeszłorocznej jesieni. Jak widać w takich kolorach też jej do twarzy.

teresab6

 

teresab5

 

Basic Black Barbie #03 - 001 (2010)

shi4

Jak to w naszym klimacie bywa, pogoda potrafi nas zaskoczyć. I tak wpis w zeszłym tygodniu był pod znakiem śniegu i zimy, dzisiejszy zaś pełen słońca i jesiennych barw.

 W tą jesienną tematykę doskonale wpasowała się jedna z lalek z serii Basics Black. Jest to oznaczona numerem #3 dziewoja z moldem steffie. Jej ubranko to czarna sukienka w formie tuby z odsłoniętymi ramionami. Do tego także czarne szpilki z odkrytymi palcami i piętami.

Bardzo spodobał mi się jej delikatny makijaż w stonowanych jesiennych kolorach. Jest to pierwsza w mojej kolekcji Basics z ciemniejszymi włosami. Tak się do tej pory złożyło, że trafiały do mnie blondaski.

Jedno, co mi się nie spodobało po odpakowaniu lalki, to to, że jej sukienka została przymocowana do ciałka za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, do której przykleiły się kłaczki z ubranka. Na szczęście bezboleśnie udalo mi się to usunąć...

steffie

steffie

steffie

steffie

Zdjęcie z tyłu pudełka przedstawia całą serię Black. Marzy mi się stąd jeszcze jedna laseczka...

steffie

Pora na sesyjkę, do której ubrałam lalkę stosowniej do pogody. Trafił się akurat piękny, słoneczny dzień, a o takie będzie coraz trudniej. Trzeba więc korzystać z pogody, kiedy tylko jest okazja ;)

steffie

steffie

steffie

steffie

steffie

Basic Black Barbie #09 - 001 (2010)

shi4

Drugą lalką z serii Basic jaka do mnie trafiła jest przedstawicielka serii Black nosząca numer #09 - 001. Barbuszkę tą zakupiłam pod wpływem impulsu szukając po Smykach Kenika z tej serii. Niestety upatrzonego pana nie udało mi się kupić, więc wyszłam ze sklepu z tą kobitką w ręku. Na razie jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji czy lalka u mnie zostanie, czy nie, więc na razie tak do końca nie wybebeszam jej z pudła.

black

Z tyłu pudła możemy się ślinić do pozostałe bohaterki serii Black. Zastanawiam się, czemu nie ma tu żadnego na czarno ubranego facia ?!

black

Moja lalka, zresztą jak inne w tej serii, dostała małą czarną elegancką w swojej prostocie sukieneczkę.

black

black

Do tego czarne butki, który to fason już pojawiał się w świecie lalek z ciałkiem Model Muse.

black

Może teraz parę słów o buźce lalki. Dostała ona mianowicie facjatę Midge z przełomu lat 80/90, co piszę jej na plusik, jako, że zawsze lubiłam tą rudą przyjaciółkę Basi. Tyle, ze tym razem Midge ma blond włoski obcięte na pazia. Makijaż bardziej nowoczesny(trochę fioletowego i złotego cienia oraz ciemnoróżowa szminka) i już nie takie wielkie oczy jak starsze koleżanki.

black

black

Jako, że seria Basic z założenia twórców nie jest przeznaczona dla dzieci razem z lalką w pudełku dołączono certyfikat autentyczności.

black

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci