Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : nia

Western Fun Nia (1989)

shi4

 

 

 

O tej laleczce marzyłam odkąd zobaczyłam ją dawno, dawno temu u koleżanki ze szkoły. Pamiętam, że długo stała u niej na biurku, jeszcze z końcem podstawówki, praktycznie w stanie idealnym. Aż się zastanawiałam czy ona się nią bawiła. Nie znam dalszych losów laleczki, bo po skończeniu szkoły rzadko tą koleżankę widywałam. Z każdym rokiem coraz mniej. Ale lalka pozostawała moim największym marzeniem chociaż dlugo brałam ją za ciemnowłosą Barbie. Nie znałam jej prawdziwego imienia. W końcu wpadłam na to by przeszukać internet i dowiedzieć sie co to za jedna. I coraz bardziej chciałam ją mieć. No i z końcem ubiegłego roku postanowiłam to marzenie zrealizować. Czekałam na nią 3 miesiace i jak do tej pory to najdroższa Mattelowska lalka w mojej kolekcji, ale uważam, że było warto.

W końcu do mnie trafiła Western Fun Nia. I się na niej nie zawiodłam. Laleczka jest piękna. Ubrana w jednoczęściowe body z doszytą niebieską we wzorki spódniczką (niestety, a myślałam, że da się na rózne sposoby kombinować z ubrankiem jak u Western Fun Barbie), którego rękawki i żabocik zrobiony jest z koronki. Do tego lalka ma niebieską kamizelkę, kowbojskie buty i kapelusz, a w pasie kolorowy pasek, który, podobnie jak u Basi z tej serii, dziewczynki mogły używać jako branzoletki.

Nia

W uszach lalki znajdują się niebieskie kolczyki podobne jak u Basi, a w palcu pierścionek.

Nia

Nia posiada orientalny facemold (1980). Oczka pomalowane w podobny sposób jak u Western Basi, są niebieskie z żółtym blaskiem w źrenicach. Górna powieka pomalowana jest na niebiesko w odcieniu kolczyków, natomiast u dołu na żółto.

Nia

Pod kapeluszem kryją się czarne włoski zaplecione w gruby warkoicz oraz puszysta grzywka.

Nia

Nia

Na poniższym zdjęciu cała moja ekipa Western Fun wraz z Basią w fioletowym stroju, która powędrowała do Marsa:

Nia

Same dziewczyny:

Nia

I po pożegnaniu z jedną z Baś:

Nia

Nia jest pierwszą moją lalką, której zrobiłam sesyjkę w plenerze. Jeszcze było trochę śnieżnie.

Nia

Nia

Nia

Nia

Nia

I na koniec zdjęcie, kiedy jeszcze lalka mieszkała w pudełku.

Nia

Western Fun Barbie (1989)

shi4

Marzenia sie spełniają, trzeba tylko mocno chcieć. I samemu pomagać im w realizacji :D

Dziś mogę przedstawić Wam moje lalkowe marzenie numer jeden: Western Fun Barbie. Ta lalka była moją upragnioną odkąd zobaczyłam jej reklamę w telewizji. Szczytem wszystkiego było jak koleżanka z klasy dostała, chyba na komunię, Nię z tej serii. pamietam do dziś, że jak przychodziłam do niej do domu, a lalka ta stała w swoim kompletnym ubranku (czyżby się nią nie bawiła!?) u niej na biurku, na pewno do końca szkoły podstawowej. Jakie były dalej losy Nii, nie wiem, bo kontakt z koleżanką się urwał po skończeniu podstawówki. Żeby mnie bardziej dobić moja druga koleżanka weszła w posiadanie samochodu z tej serii. Nieraz pamietam jak oglądałam zdjecia lalek na pudle od tego pojazdu. Potem się dowiedziałam, że samochód wylądował na śmietniku, a mi się tylko udało uratować parę zawieruszonych drobiazgów, które nie zdążyły zostać wyrzucone.

Ok. Pora przedstawić moją Westernkę, którą dopadłam na naszym poczciwym All w miarę za rozsądną cenę, zważywszy, ze lalka dotarła do mnie w pudełku (chociaż nie NRFB).

Na pierwszy rzut oka stwierdzam, że motywem przewodnim lalki jest wściekły róż i Ciemny błękit - ulubione kolory małych kobietek. No i super ubranko w stylu lat 80 - tych 3 w 1. Chociaż w tym przypadku wariacji ubraniowych może być zdecydowanie więcej niż 3.

Oczywiście zanim lalka się zapoznała z nowym otoczeniem wyskoczyła z pudełka wprost pod obiektyw aparatu.

fun

fun

Ach te frendzelki...

fun

Zawsze, ale to zawsze czułąm słąbosć do tego kapelusza :D

Ponizej Barbiocha już w trochę zmienionym stroju:

fun

fun

A na zdjęciu poniżej rzeczy uratowane przed wysypiskiem: krzesełko, poducha, tacka oraz świecznik (2 ostatnich nie sfotografowałam).

fun

fun

No i już bez kurteczki.

fun

Oczywiscie jest jeszcze więcej wariantów stroju, ale moja modelka się już zmęczyła przebieraniem :P

Jak na kowbojkę przystało Western Barbie też umie jeździć konno.

fun

Kolejny akcent lat 80 - tych. Wielgachne kolczyki. I'm lovin' it :D

fun

Może moja lalka stoi na półce, ale pudełko jak najbardzioej zachowałam. poniżej parę pudełkowych fotek Barbie, Kena i Nii (ta dwójka dalej pozostaje na mojej wish list).

fun

No i oczywiście dodatkowe stroje dla West Fun Barbie. Czy słyszeliście to moje westchnięcie? Oraz wspominany już przeze mnie samochód...

fun

Pasek barbie może być jednocześnie branzoletką dla dziewczynki. Która umie wiązać jedną ręką :P

fun

W pudełku oprócz lalki, szczoteczki i rozkłądanej ksiązeczki z innymi barbiami można było znaleźć takie dziene coś na tektórce:

fun

W czasach, gdy posiadanie tej lalki było dla mnie marzeniem nie mozliwym do spełnienia, zakupiłam laleczkę, która bardzo mi western przypominałą. To pisysywana już przeze mnie Camp Barbie. Czy ktoś jeszcze dostrzega podobieństwo, czy mam problemy ze wzrokiem?

fun

fun

A tak lalka wyglądała w pudełku. (zdjęcie z internetu, bo ja wypakowałam lalkę zanim siegnęłąm po aparat):

fun

A dzi z okazji tego, że niedawno były święta i jeszcze mam świąteczny nastrój, zrobiłam parę fotek Barbiochy na choince (a potem padły baterie w aparacie :( ).

fun

fun

I chyba dzis pobiłam rekord w umieszczaniu zdjęć we wpisie. Średnio daję 3 zdjęcia, dzis koło 20 :D

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci