Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : 1983

Great Shape Skipper (1983) contra Sea Lovin Skipper (1984)

shi4

Zaczęło się od tego, że jakiś czas temu kupiłam na pobliskim bazarku za nieco ponad 2 zł wyłysiałego trupka Skipper z początku lat 80 - tych. Jako, że w domu już miałam, jak mi się zdawało, identyczną, to myślę: zrobię reroot i puszczę w świat.

Tu lalka zaraz po przyniesieniu do domu:

Skipper

Ale wkrótce potem znalazłam na FLICKERZE takie foto z komentarzem, że te z pozoru identyczne Skipper to pochodzące z dwóch różnych serii lalki.

skipper

http://www.flickr.com/photos/44789593@N08/4530694343/

 Pierwsza od lewej Sea Lovin Skipper, a środkowa i po prawej to Great Shape Skipper. Różnią się one między sobą tylko odcieniem ust!

I tym sposobem olśniło mnie, że Skipper, która już u mnie mieszka dłuższy czas, to prawdopodobnie, nie jak dotąd sądziłam Greate Shape Skipper, ale właśnie Sea Lovin:

I szczęśliwym trafem jestem akurat w posiadaniu jej oryginalnego ciuszka, dlatego zrobiłam małą rotację ubrankową.

I tu już moja Skipka w swoim marynarskim wdzianku. Brakuje tylko odklejonych gwiazdek z kołnierzyka.

skipper

Tak wyglądała w nowości (foto internet):

skipper

Natomiast łysy trupek z bazarku to Great Shape Skipper. Jako, że nie mam jej oryginalnego ciuszka na razie ubrałam ją w to po koleżance. Wrerootowałam jej też włoski, ale ma trochę jaśniejszy odcień blondu, gdyż miałam tylko takie:

skipper

skipper

skipper

skipper

Dla przypomnienia zdjęcie w pudełku (także z netu):

skipper

I kilka fotek porównawczych obu lalek razem:

skipper

Widzicie tą różnicę w kolorze ust?

skipper

skipper

skipper

Crystal Barbie (1983)

shi4

Foto dzisiejszej bohaterki wpisu towarzyszyło mi odkąd skończyłam osiem lat podczas każdego posiłku. A dlaczego? Bo jej wizerunek miałam na podkładce, którą już opisywałam kiedyś na blogu:

http://hi4.blox.pl/2011/03/Baskowa-podkladka.html 

Bardzo się ucieszyłam, gdy jeden z zakupionych trupków okazał się właśnie lalką z obrazka. Niestety Crystal Brabie, bo o niej to mowa, przybyła do mnie w nieswoim ciuszku i strasznie zakurzona.

Na poniższym zdjęciu lalka zaraz po wstępnym spa.

crystal

 A tu już uczesana i ubrana w zastępczą sukieneczkę, którą starałam się dobrać jak najbliżej oryginału, który był w całości uszyty z takiego samego materiału jak góra sukieneczki z poniższego zdjęcia.

crystal

Do tego dobrałam białe delikatne szpileczki wyglądające jak te z początków lat 80 - tych.

crystal

Włoski Basi zakręciłam i związałam w kucyk. Wyszło mi takie połączenie dwóch fryzurek, w których sprzedawana była Crystal Barbie. Szczegóły napiszę na końcu posta :)

crystal

 Co do buźki lalki, to czarne źrenice umieszczone są na samym środku fioletowawych tęczówek, w których kolorze jest także cień do oczu. Usta są ciemnoróżowe. Uwielbiam taki oszczędny, a zarazem pełen klasy makijaż ;)

crystal

Na policzkach lekkie różowe rumieńce, których lalka dostała zapewne w dusznej sali balowej ;P

crystal

Cieszy mnie bardzo, że zachowała się prawie w całości oryginalna biżuteria w postaci kryształkowych kolczyków i takiego samego pierścionka. Typowa dla Barbie z tego okresu. No, może brak tylko przeźroczystego naszyjnika i kryształków zwisających z uszek (chociaż widuje na necie pudłowe Barbie bez tych zwisów..)..

crystal

Na koniec tradycyjnie fotki lalki w pudełku (źródło Ebay i inne stronki internetowe). Jak wspomniałam już wcześniej Crystal Barbie była sprzedawana w różnych uczesaniach. Moja miała najprawdopodobniej to z pierwszego zdjęcia, gdzie barbie ma włoski zebrane do tyłu i związane w fikuśny kucyk.

crystal

Bo drugie jej wydanie miało mały przedziałek i włoski nisko związane z tyłu i podkręcone. U mojej ani śladu przedziałka więc obstawiam na powyższą odsłonę. W serii Crystal był także brunet Ken...

crystal

... i Crystal Barbie AA z moldem spanish ;)

crystal

Tą ciemną pięknością kończę posta i biorę się za poszukiwania oryginalnej sukienki tej Basi. Bez tego ciuszka i boa to nie do końca to samo co na mojej podkładce...

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci