Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Pet-Pals

Pet Pals Courtney (1991)

shi4

Pet Pals Skipper była pierwszą wielkooką jaka do mnie trafiła, więc mam do niej spory sentyment. Gdy ją kupowałam, nie miałam pojęcia z jakiej serii pochodzi. Chciałam po prostu kupić jakąś Skipper z tym moldem, który pamiętam z dzieciństwa. Cały wpis o niej możecie odświeżyć sobie tu:

http://hi4.blox.pl/2011/02/Pet-Pals-Skipper-1991.html

A dziś opiszę jej najlepszą koleżankę pochodzącą z tej samej serii: Pat Pals Courtney. Lalkę odkupiłam używaną od Bratei. Do zakupu zmotywowało mnie także to, że lalka posiada swoją oryginalną sukienkę, czego brakuje mi w przypadku jej blond kumpeli.

Fotka lalki przed spa:

pet

I już po:

pet

W nowości Courtney była ubrana w łaciatą koszulkę, sukieneczkę z pomarańczowym karczkiem na którym widnieje nadruk łba kota, oraz fioletowe legginsy do kolan. Mojej brakuje wkładanej pod spód bluzeczki i oryginalnych legginsów. Te widoczne na zdjęciach uszyłam sama. Zbrakło mi też skiperkowych butków, więc dopóki nie kupię jakiś lalka będzie biegać na bosaka. W końcu zbliża się lato :)

pet

Courtney posiada identyczny face mold jak Skipper. Różni się tylko lekko kolorem tęczówek, które są niebiesko - morskie z zielonym błyskiem oraz jej usta są mocno czerwone. Nad oczami fioletowy cień na powiece.

pet

Brązowe, karbowane od połowy, włoski związałam tak, jak lalka miała w oryginale, fioletową wstążeczką nad grzywką zawiązaną na kokardkę.

pet

Na poniższej fotce (Ebay się kłania) widzimy Pet Pals Courtney w pudle. Jak nazwa serii wskazuje, każda z lalek miała jakieś zwierzątko. Skipper pieska, Courtney natomiast kotka.

pet

Na koniec obie koleżanki razem. Brakuje im do kompletu kolegi - Kevina, ale na razie nie mam w planach jego zakupu. Skipper trochę przebrałam od czasu wpisu u niej. Do ciuszka doszyłam żółte legginsy, by trochę bardziej upodobnić zastępczy strój do oryginalnego. Ale mam cichą nadzieję, że kiedyś i ją uda mi się ubrać w swoje ubranko :)

pet

pet

pet

Pet Pals Skipper (1991)

shi4

W dzieciństwie nie udało mi się zdobyć jakiejkolwiek Skipper, pewnie dlatego teraz nadrabiam te zaległości. Do tej pory udało mi się zgromadzić parę takich lal z różnych dekad, ale moim ulubionym moldem Skipki jest ten, który pojawił się po 1987 roku. I pewnego pięknego dnia udało mi się upolować taką małą na Alku. No, znowóż ta lalka nie jest aż taka mała. Jest zdecydowanie wyższa od swoich poprzedniczek.

Skipka przyjechała do mnie naga, więc miałam problem z ustaleniem jej tożsamości. W tym momencie najbardziej przychylam się do tego, że jest to Pet Pals Skipper z 1991 roku. No, ale mogę się mylić.

Poniżej prezentuję ciałko lalki:

pet

Co ,mnie w niej najbardziej zachwyca to te piękne wielkie niebieskie oczęta i karbowane baaaaardzo gęste włoski. Na policzkach ma ledwo widoczne rumieńce i lekko widoczne cienie nad powiekami.

pet

pet

pet

Włoski są naprawdę trudne do ujarzmienia. Ale bardzo się cieszę, że Skipka zachowała swoje piękne fale :D

pet

Z uwagi na śnieg za oknem laleczka dostała ode mnie na razie takie zimowe ubranko:

pet

A gdy zrobi się cieplej ;p

pet

Ale najbardziej bym się ucieszyła z oryginalnego ubranka, które składało się z różowo - białęj sukieneczki z nadrukiem i zieloniastych legginsów do kolan. Do towarzystwa lalka dostała pieska i akcesoria dla niego (zdjęcie z Amazon):

pet

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci