Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : mexican

Mexican Barbie Dolls Of The World (1995)

shi4

W taki zimny i deszczowy dzień jak dziś, gdy nie chce się wystawiać nosa z domu i najchętniej spędziło by się czas pod kocykiem rozkoszując się pięknem lalek :) Ja, chociaż nic mi się nie chce, postanowiłam, że spożytkuje to "kocykowanie" robiąc wpis o kolejnej mojej lalce z serii DOTW (o tej, na którą tak czekałaś ZOE :))

Jest to już druga Barbie Mexican będąca w moim posiadaniu. Pierwszą z nich jest opisywana jakiś czas temu lalka z 1988 roku posiadająca face mold spanish z 1983 roku: http://hi4.blox.pl/2011/03/Mexican-Barbie-DOTW-1988.html#ListaKomentarzy. Moja najnowsza Meksykanka posiada natomiast buziaczek Teresy z 1990 roku pojawiający się u lalek do dziś (niestety już bardzo rzadko).

Jest to kolejna lalka, w której zdjęcie wgapiałam się, gdy zaczęłam zbierać Barbie, niestety wtedy była nie do zdobycia w sklepach w moim mieście. Teraz, gdy po kilkunastu latach trafiła w końcu do mnie, urzeka mnie tak samo jak na tym zdjęciu promo z katalogu:

meksyk

Meksykanka dostała sukieneczkę z białą górą wykończoną koronką, a dół ma wzorki w postaci kwiatków i zygzaczków. W pasie znajduje się trójkolorowy pasek: biało - zielono - czerwony. Na nóżkach czarne szpilki.

meksyk

Podoba mi się fryzura, którą Mattel sprawił tej lalce. W oba warkoczyki ma wplecione zielone wstążki, a jeden z warkaczy u nasady przyozdobiony jest czerwonym kwiatem z materiału. Wszystko to się bardzo ładnie komponuje z ciemnymi włosami lalki.

meksyk

Meksykanka spogląda na świat brązowymi oczyskami i oprócz pomalowanych na mocny czerwony kolor ust, nie ma tu praktycznie żadnego makijażu.

meksyk

Całą biżuterię lalki stanowią różowawe kolczyki w kształcie róż i taki sam pierścionek.

meksyk

Postanowiłam zrobić małe zdjęcie porównujące dwie ostatnio przybyłe do mnie lalki z tym samym moldem. Mexican i Italian Barbie. Niby takie same, a tak różne:

meksyk

Zdjęcie Mexican Barbie w pudle zaczerpnięte z sieci:

meksyk

Gdy była jeszcze ładna pogoda zabrałam lalkę w plener by zrobić parę zdjęć na łonie natury:)

Taka mała sesyjka:

meksyk

meksyk

meksyk

meksyk

meksyk

Mexican Barbie DOTW (1988)

shi4

Razem z opisywaną ostanio Indianką przybyła do mnie druga przedstwicielka kontynentu Amerykańskiego - Mexican Barbie z serii Dolls Of The World z 1988 roku. Lalka ta dostała buźkę Tereski z lat '80. Ubrana jest w spodnią białą sukienkę ozdobioną u góry kwiatową prasowanką, a na wierzchu ma założoną czerwoną spódniczkę z białą koronką i kolorowy pasek. Kto mi powie jak nazywa się to białe koronkowe coś na głowie?

Mexyk

Po zdjeciu spódniczki ukazuje się biała suknia w pełnej krasie.

Mexyk

Na nózkach piękne czerwone trzewiczki. Niestety łatwo spadają Baśce z nóżki.

Mexyk

Lalka ma ślepka w 2 odcieniach brązu i ledwo widoczny niebieski cień nad powieką., wiec bardziej w oczy rzucają się karminowe usta i rumieńce na policzkach. Meksykanka dostała komplet biżuterii skłądający sie z niebieskiego pierścionka, kolczyków w kształcie koła oraz czerwony naszyjnik.

Mexyk

Mexican barbie przybyła do mnie w pudle przypominającym kształtem trumienkę :/

Mexyk

Z tyłu pudełka tradycyjnie wiadomości o kraju, z którego pochodzi lalka.

Mexyk

Z boku znajduję się mapka kraju:

Mexyk

Z drugiej strony rysunkowy wizerunek Meksykanki:

Mexyk

Na koniec małą sesyjka lalki we własnych i w pożyczonych ciuszkach :D

Mexyk

Mexyk

Mexyk

Mexyk

Mexyk

Mexyk

Mexyk

I obie przedstawicielki Nowego Świata razem:

Mexyk

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci