Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : scottish

Scotland Barbie DOTW (2008)

shi4

Prawie równo rok temu już opisywałam na łamach bloga jedną Szkotkę od Mattela, pochodzącą z 1990 roku Scottish Barbie:

http://hi4.blox.pl/2011/08/Scottish-Barbie-1990.html

Tym razem trafiła do mnie Scotland Barbie z 2008 roku. Co różni obie lalki, które dzieli 18 lat, możecie zauważyć już na pierwszy rzut oka.

Najnowsza wersja Szkotki dostała przeźroczyste plastikowe pudełko z tekturką w środku. Została wydana jako Pink Label z okazji 50 rocznicy urodzin Barbie.

scotland

Z tyłu pudła zdjęcie szkockiego zamku oraz małe vademecum o Szkocji w pigułce.

scotland

Podoba mi się tło wewnętrznej strony tekturki. Lalka stoi na tle, o ile się nie mylę, zamku w Edynburgu. dodatkowo w pudełku z nią znajduje się certyfikat autentyczności i stojak.

scotland

scotland

Szkotka wytrzymała 2 miesiące w pudle. Po czym nie wytrzymałam i poddałam ją dokładniejszym oględzinom. Trochę mnie zaskoczyło, że lalka wydana w 2008 roku dostała lekko zmodyfikowane ciałko TNT sygnowane na 1991 rok z odchylanymi na bok rączkami, z tym jedną zgiętą.

scotland

Jej ubranko to zmodyfikowany strój Szkotów. Przez pierś przepasa ją zielono - niebieski tartan ozdobiony brązowym piórkiem ze złotą broszką z czarnym środkiem. 

scotland

Pod tartanem beżowa kamizelka z żółtą lamówką, do której przyszyty jest biały koronkowy żabocik i białe rękawki.

scotland

Pod kiltem przerobionym na plisowaną spódniczkę możemy znaleźć białe majteczki. Spod nich wystają wytłoczone literki "B" spotykane raczej w latach 90 - tych.

scotland

Na nogach czarne pantofelki z namalowanymi złotymi klamerkami...

scotland

... oraz białe podkolanówki wykończone żółtą tasiemką.

acotland

Na głowie zielony beret z niebieskim pomponem. Jak widać na zdjęciu, łatwo obłazi.

scotland

Spod beretu spływa kaskada zdecydowanie rudych włosów, jak na Szkotkę przystało.

scotland

W ręku kobza - narodowy instrument Szkotów. Zostawiam ją tak przyczepioną jak lalka miała.

scotland

Jest to druga Barbie w mojej kolekcji posiadająca mold Mackie (pierwsza jest jedna z Fashion Fever zakupiona okazyjnie w second handzie). Zdecydowanie nie należy on do moich ulubionych. By lalka z mackie do mnie trafiła musi mieć w sobie coś szczególnego, co mnie skłoni do zakupu. W tym przypadku kraj, który lalka reprezentuje oraz niska cena ;) Ale po krótkiej sesji stwierdzam, że Baska ta jest fotogeniczna. Posiada zimno niebieskie oczy okolone brązowym i złotawym cieniem. Do tego wiśniowe usta. Moim zdaniem mogli dać jej delikatniejszy makijaż.

scotland

scotland

scotland

Mam nadzieję, że Mattel w końcu się nade mną zlituje i wyda w serii Dolls of the World jakiegoś Szkota. Chętnie bym sprawiła takiego moim "kraciastym" dziewczynkom.

scotland

Na koniec dodam, że w serii została wydana jako pierwsza jeszcze jedna Szkotka z 1981 roku. Posiada ona jednak strój identyczny jak ta z 1990, więc nie wiem czy jest sens dublować XD

Dolls Of The World Scottish Barbie (1990)

shi4

Jednym z moich ulubionych krajów świata jest Szkocja. Zwłaszcza odkąd dane mi było osobiście przekonać się o urokach tego kraju i wspiąć się na najwyższy szczyt :). Zobaczcie sami. Na poniższych zdjęciach widoki ze szczytu Ben Navis:

szkocja

szkocja

 

Nie mogło być inaczej by w mojej kolekcji nie pojawiła się Barbara będąca przedstawicielka tej przepięknej krainy. Tak oto miesiąc temu trafiła do mnie Scottish Barbie z roku 1990. I mam nadzieję, ze nie będzie to jedyna Szkotka w mojej kolekcji :)

Lalka przybyła do mnie we własnym pudle NRFB.
szkotka

Z tyłu pudelka tradycyjnie krótka notka o kraju i rysunki przedstawiające parę szkotów i szkocki widoczek.

szkotka

Z boku pudełka znajduje się mapka kraju i zdjęcia obowiązującej tam waluty.

szkotka

Z drugiej strony mamy wizerunek samej Basi. Niestety trochę odbiegający od tego, co mamy w pudełku:

szkotka

szkotka

Nie czułabym, że do końca mam tą lalkę, gdybym nie wypakowała jej z pudła i nie postawiła przed obiektywem aparatu:

szkotka

Lalka ubrana jest w czarną bluzeczkę wykończona koronką i przepasaną tartanem oraz długą spódniczkę w taką samą szkocką kratkę. Na głowie czarny berecik z czerwonym pomponem. Do tego czarne szpilki. Typowe z lat 80 i 90 tych.

Po wyjęciu z pudelka okazało się, że nogi włożone są w woreczek, który miał zabezpieczyć gumę od przebarwień. jak się potem przekonałam bardzo słuszne posunięcie Mattela.

zkotka

Do lalki dołączony był przeźroczysty stojak. Niestety kiepsko sprawdzający się w swojej roli. Lalki łatwo na nim się przewracają.

szkotka

Po dobraniu się do lalki okazało sie, że pod spódniczką kryje się czarna haleczka, w której lalka wygląda nawet elegancko :)

szkotka

Zachwyciły mnie piękne zielone oczka lalki bardzo pasujące do jej rudych włosków. Do tego czerwoniaste uśmiechnięte usteczka.

szkotka

Skromna biżuteria lalki to złote kolczyki i taki sam pierścionek.

szkotka

I Basia bez berecika:

szkotka

Oczywiście taka lalka musiała doczekać się sesji na łonie przyrody wśród szumu drzew i szemrania wody :)

szkotka

 

szkotka

 

szkotka

szkotka

szkotka

szkotka

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci