Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Sun

Sun Colors John Smith (1995)

shi4

I oto mój kolejny upragniony meżczyzna :D John Smith.

Laleczka została zakupiona na Allegro od pewnej przesympatycznej Pani Moniki (pozdrawiam). Lalek dotarł do mnie w stroju Adama, dlatego pewiem książę od Kopciuszka obdarował go czy chciał czy nie swoim ubrankiem, a sam powedrował do innego właściciela :p

Orginalnie John posiadał niebieskie spodnie, białą koszulę i coś na wzór zbroi. Do tego takie dodatki jak hełm, miecz i sakwę.

Na szczęście (?) Smithów Mattel wydał zdecydowanie mniej niż Pocahontas. Ja wiem przynajmniej o 2 takich. Jeden to z opisywanej wcześniej Colour Splash Hair Pocahontas, ale tamten John miał na klatce piersiowej pojawiające się i znikające pod wpływem temperatury znamię w formie ptaka. Mój nic takowego nic nie posiada, dlatego wnioskuję, że to John z serii Sun Colors.

Smith

smith

Przez te lata fryzurka mi się troszkę poczochrała i w końcu będę mu musiała (mam nadzieję, ze sie za to na mnie nie obrazi) nawinąć mu kłaczki na papiloty :p

Smith

Bardzo podoba mi się jego twarz. Całkiem inna niż Kenów i taka bardziej męska :D

Nie witać tego dokładnie na zdjęciach, ale ma piękne, ciemnoniebieskie oczka.

Smith

Jak Pocahontas mogłą takiego przystojniaczka rzucić :p

Smith

A tutaj całą ferajna z zesii Sun Colors. W dalszym ciągu na mojej wisz liście pozostaje Nakoma i Cocoum. lalki trudne do zdobycia, bo raczej u nas w Polsce nie było ich w sprzedaży.

poca

I sam John w swoim wdzianku:

jojh

Na koniec Sun Color John Smith w pudełku (zdjecie z Pocahontasowej stronki):

smith

Mam zamiar i dla swojego Johna zdobyć takie ubranko :D

Sun Colors Pocahontas (1995)

shi4

W moim mieście jest od groma sklepów typu Lumpex, ale niestety upolować w którymś z nich jakąś fajną lalkę nie jest łatwe. Bo owszem dosyć często zdarzaja się różnego rodzaju Barbiochy i ich klony, ale ja dziękuję płacić 10 - 20 złotych za gołą lalkę. Jeszcze jakby to jakiś fajny Superstar był... No ale czasem i takie moje wyprawy owocują sukcesem :D

Moją pierwszą Mattelka kupioną właśnie w takim sklepie była Pocahontas. Jedyna oryginalna wygrzebana w stadzie klonów. Początkowo jak zerknęłam na nią miałam ją odłozyć spowrotem, bo myślę sobie, że już Pocę mam jedną w domu, ale kosztowała 5 zł to myślę sobie że chociaż ubranko mi się przyda ( spodenki ogrodniczki), a lalkę wystawię na allegro. No, ale przytnoszę ją do domu i porównuję z moją Pocą i okazuje się, że to jednak trochę inna lalka. Więc poleciała od razu pod kran i po umyciu główki na szczęście udało mi się rozplątać ten jeden wielki kołtun, jakim były włosy lalki.

Tak moja nowa Poca wygląda w sukience z Fashion Play:

Pocahontas

Oczywiście jak dorwę jakieś pocahontasowate ubranko lalka sie przebierze :D

Jeszcze tak do końca nie rozgryzłam jaka to Pocahontas, bo po ukazaniu się filmu w kinach Mattel wypuscił dosyć sporą ilość tych laleczek w różnych odsłonach. Wcześniej opisałam Colour Splash Hair Pocahontas. Ale wydaje mi się, że najbardziej popularna była Sun Colors Pocahontas i możliwe, ze to ta laleczka, ale pewnosci nie mam. W Colour Splash Hair pod wpływem ciepła i zimna zmienia się kolor włosów lalki, natomiast w tym drugim przypadku na podobnej zasadzie pojawiają się listki na sukience lalki.

Tak Sun Colors Pocahontas wyglądała w pudełku (zdjęcie znalezione w czelusciach internetu):

pocahontas

Moze to moja laleczka?

Dla porównania zrobiłam kilka zdjęć obu Indiańskich ksieżniczek.

pocahontas

Dla porównania makijażu laleczek: Colour Splash Hair ma pomlowane powieki na fioletowo i niebiesko i różowe usta. Natomiast druga Poca ma troszeczkę inaczej narysowane oczęta, bez zadnych kolorowych cieni, a jej usta mają bardziej naturalny kolor. Ale na jej policzkach są lekkie rumieńce.

pocahontas

Jest także mała różnica w tatułażu znajdującym się na ramieniu. Nie widać tego tak dobrze na zdjęciu, ale trochę różni się odcieniem oraz rozstawieniem i szerokością pasków, czy jak to nazwać.

pocahontas

Chociaż moja sympatia pozostaje przy Colour Splash Hair, bo przecież to była ta pierwsza, wymarzona :D

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci