Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Quick-Curl

Quick Curl Kelley (1973)

shi4

Niewiele Mattel wydał na rynek lalek o imieniu Kelley. Ja wiem o istnieniu dwóch:
Yellowstone Kelley posiadającej nieco ciemniejszą karnację oraz bohaterce dzisiejszego wpisu Quick Curl Kelley.

I to jest chyba najdłużej jadąca do mnie lalka, bo dotarcie jej wraz z koleżanką, którą opiszę następnym razem, zajęło ponad pół roku. lalki wylicytowałam jakoś końcem listopada roku zeszłego, a do rąk dostałam jakoś początkiem lata tego roku... W pewnym momencie już straciłam resztki nadziei, że lalki do mnie dotrą, ale jakoś gdzieś tam się odnalazły, wróciły do nadawcy, który jeszcze raz cierpliwie mi je wysłał.

No, ale w końcu dotarła do mnie ubrana w swoją oryginalną sukienkę - zieloną w białe groszki u góry, a kraciastą na dole. Rękawy wykonane z przeźroczystego materiału, pod szyją kołnierzyk i czarna kokardka. Taką samą wstążeczką laka obwiązana jest w pasie. Sukienka ma odkryte plecy.
Seria nie nazywałaby się Quick Curl, gdyby nie druciki w rudych włosach lalki. Niestety w przypadku skosmaconych włosków utrudniają one nieco doprowadzenie czuprynki do porządku.
Buciki Kelley ma nieoryginalne. Tylko kolor jest taki sam.
Buźka pomalowana jest bardzo delikatnie. Właściwie brązowe oczka są główną jej ozdobą, gdyż usta pomalowane są naturalnym odcieniem. 

kelley

kelley

kelley

Lalka oryginalnie była zapakowana w tego typu pudełeczko:

kelley

Razem z Barbie, która w międzyczasie dorobiła się oryginalnego stroju. Obie są równie delikatne i naturalne.

kelley

kelley

Na koniec wrześniowa sesja.

kelley

kelley

kelley

kelley

Quick Curl Barbie (1973)

shi4

Kolejną staruszką w mojej kolekcji jest Quick Curl Barbie. Lalki te były produkowane w latach 1973-1975 w paru wersjach. Ich cechą charakterystyczną są włoski podatne na kręcenie. Umieszczone w nich druciki pozwalają dowolnie i szybko formować różne fryzurki. Dodatkowo do lalek były dotawane akcesoria do krecenia i zawijania włosów.

Moja Baśka dotarła do mnie już dosyć sfatygowana. Nie dosć, że włoski są mocno przerzedzone, to wyszły z nich całkiem wszystkie druciki i nie da się już lalce układać wymyślnych fryzur. Przez to wyglądała jak szara myszka.

curl

Jednak nie poddałam sie tak łatwo i zabrałam łysiejącą i zakurzoną lalkę do spa. Oryginalnie Baska ta miałą różową kraciastą sukieneczkę. Ja jej dobrałam jedną z sukni, których komplet kupiłam kiedyś w kiosku, bo jest w niej i trochę różowego i niebieski, który według mnie doskonala pasuje do jej oczu. Srebrne buciki były w komplecie z ta sukienką. Nie wiem czy widac na zdjęciu, ale dłonie lalki są trochę inaczej ułożone. Jedna z nich jest bardziej dostosowana, by łatwiej było włożyć lali jakiś przyrząd do włosów.

curl

Żeby lalka miała jako taką fryzurkę zakreciłam jej na zewnątrz loczki i potraktowałąm naprawdę dużą ilością pianki i lakieru. Bardzo dobrze za to zachował się facepaint lalki. Wspomniane już niebieskie duże oczka i lekko pomalowane usteczka sprawiają, że Basia wyglada bardzo naturalnie.

curl

Bardzo podoba mi się, że nogi lalki zgina sie na 3. Może ona spokojnie siadać na krzesełku i nie wygląda tak sztywno jak nowsze modele. Niestyty pod kolankami ma niewielkie pęknięcia gumy, która jest bardziej miękka niż chociażby Basiek z lat 80 i 90 - tych.

curl

Oczywiście taka urocza buźka musiała doczekać się sesyjki.

curl

curl

curl

curl

curl

curl

curl

curl

Quick Curl Barbie w pudełku w swoim pierwszym wydaniu (zdjęcia z eBaya):

curl

Oraz wersja Deluxe:

curl

Na koniec Barbie Quick Curl i jej koleżanki w różnych wydaniach (foto z netu):

curl

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci