Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Tropical-Splash

Tropical Splash Christie (1994)

shi4

Na sam początek lata postanowiłam pokazać lalkę jak najbardziej w temacie. Christie z serii Tropical Splash z 1994 roku. Lalka wprawdzie trafiła do mnie w pudełku, ale nie swoim, tylko koleżanki z serii, Barbie. Na szczęście obrazek z tyłu pudełek jest ten sam i prezentuje całą serfię, w skłąd której oprócz Barbie i Christie wchodzi jeszcze Skipper, Ken, Steven, Teresa i Kira (u nas w Polsce wydana jako Marina)
tropical_splash_christie
tropical_splash_christie1
Ubranko lalki jest dosyć kąpe. To strój kąpielowy w niebieskie kwiatki na złotym i czarnym tle. Do tego duże kwieciste kolczyki, które są cecha charakterystyczną żeńskiej części serii oraz złoty naszyjnik - muszelka.

tropical_splash_christie2
tropical_splash_christie3
tropical_splash_christie7
tropical_splash_christie5
tropical_splash_christie6
Makijaż lalki jest dosyć skromny, Tęczówki w dwóch odcieniach brazu oraz niebieski leciutki cień na powiece.
tropical_splash_christie4
Na koniec tradycyjnie sesyjka:

tropical_splash_christie8
tropical_splash_christie11
tropical_splash_christie10
tropical_splash_christie9

Tropical Splash/Hawaii Barbie (1994)

shi4

Dochodzą mnie słuchy, ze gdzieniegdzie w Polsce pada śnieg. Gdyby nie Wasze zimowe zdjęcia trudno by mi było uwierzyć, bo u mnie za oknem świeci słoneczko. Wykorzystałam taką pogodę by pstryknąć parę fotek kolejnej lalce. Jest to następna moja plażówka - Tropical Splash Barbie z 1994 roku. Jest to jedna z plażowych serii, do których mam większy sentyment. Pamiętam jak chciałam kupić jedną z nich w Pewexie, ale niestety miałam za mało pieniążków. Po latach lalka przybyła do mnie w dziwnym jeansowym czymś, niezbyt pasującym do letniej Baśki. Dlatego postanowiłam trochę odtworzyć jej oryginalne ubranko. Spod mojej igły wyszło takie coś:

tropical

Na szyi znajduje się oryginalny naszyjnik w kształcie muszelki. Niestety nie posiadam do niej kolczyków, dlatego też te, co ma lalka w uszach pochodzą od Splash'n'Colour Barbie.

tropical

Niestety włosy Basi były w tragicznym stanie. Nie dość, ze bardzo wyczesane, to jeszcze posklejane klejem z brokatem, którego do końca nie udało mi się usunąć. Zaplotłam włoski w warkoczyk podobny do tego, jaki lalka miała w nowości. Co mnie najbardziej w niej urzekło, to oczy. Niebiesko - żółte źrenice i niebieski cień nad nimi bardzo fajnie się komponują z ciemniejszą cerą.

tropical

tropical

Niestety pomimo słonka na zewnątrz jest zimno i Basia zamiast lecieć na plażę musiała zadowolić się słuchaniuem szumu morza w muszelce :D

tropical

No koniec moze wyjaśnię skąd wzięła się podwójna nazwa serii. Otóż najczęściej spotyka się ją jako Tropical Splash, natomiast ja przez wiele lat znaąłm ją jako Hawaii, ponieważ nazwę taką umieścili w polskim katalogu z 1995 roku.

A oto skan strony z tego katalogu. Niestety na zdjęciu brakuje Tereski, Christie i Stevena....

tropical

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci