Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : malowanka

Fountain Mermaid Barbie (1993)

shi4

Kiedyś opisywałam malowanki z Barbie, które zachowały mi się z dzieciństwa. Lalki, których zdjęcia znajdowały się na okładkach bardzo mi się marzyły. W dorosłym życiu udało mi się zebrać większość z nich. Ostatnio, wraz z Bellą, trafiła do mnie kolejna. Tym razem to Fountain Mermaid Barbie. Niestety lalka jest w stanie rozkładu. Jej piękne niegdyś różowe włosy nie dość, że są strasznie przerzedzone, to jeszcze krzywo podcięte i z tyłu raz są dłuższe, a raz krótsze. I praktycznie nie posiadają błyszczących pasemek. Żeby nabrały trochę objętości zrobiłam karby. Powiem, że nie jestem zwolenniczką nietypowych kolorów włosów, ale to jest jedna z nielicznych lalek, dla których mogę zrobić wyjątek ;)

Ubytki są też w ustach Barbie, co wyraźnie widać na drugim zdjęciu. Za to bardzo bawią mnie oczy lalki, sprawiają wrażenie jakby syrenka była zdziwiona.

I już wiem, że nie będzie ona u mnie mieszkać na stałe. Będę polować na wersję w lepszym stanie, najlepiej w ubranku własnym, które było wściekle różowe i składało się z rybiego ogonka i staniczka z bufiastymi rękawkami. No i musowo, żeby miała oryginalną koronę z pompką, po naciśnięciu której, z korony leciała woda.

Jedno pocieszenie, że moja trupka ma oryginalne białe kolczyki ;)

fountain

fountain

fountain

fountain

Dla przypomnienia skan okładki malowanki z Fountain Mermaid Barbie.

mermaid

Malowanki, kolorowanki Barbie

shi4

Chyba każdy jako dziecko lubił mniej lub bardziej rysować czy malować. Ja lubiłam bardzo. Miałam sporo malowanek. Moimi ulubionymi były oczywiście te z Barbie. I trochę się ich u mnie przewinęło. Niektóre z nich zachowały się do dziś. Na ich okładkach umieszczane było zdjęcie jakiejś lalki, bardzo często takiej bardzo popularnej. Tyle się na nie napatrzyłam, że Barbie te są jednymi z moich ulubionych. Niektóre lalki już do mnie trafiły, nad zdobyciem innych jeszcze pracuję.

A oto "gwiazdy" z okładek :D

Hawaiian Fun Barbie:

malowanka

Camp Barbie:

malowanka

Hollywood Hair Barbie:

malowanka

Fountain Mermaid Barbie:

malowanka

Wedding Fantasy Barbie:

malowanka

I druga niezidentyfikowana przeze mnie Barbie w sukni ślubnej:

malowanka

Ostatniej Basi też nie kojarzę:

malowanka

W większości z tych malowanek zostały mi same okładki. Na szczęście jedna zacxhowała się w całości. Tak wyglądała w środku:

malowanka

malowanka

malowanka

malowanka

malowanka

malowanka

malowanka

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci