Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : repro

Fashion Queen Barbie 1963 Repro (2010)

shi4

W końcu udało mi się zakupić reprodukcję Brabie z lat 60 - tych. Jest to moja pierwsza lalka z takim face moldem, a druga jeśli chodzi o repro w ogóle w mojej kolekcji.

Gdy zobaczył ją mój chłopak, orzekł, że jest to najbrzydsza Barbie jaką widział :/ Ale dla mnie ta Basia ma swój urok i czar tamtych lat.

Sama lalka, czyli Fashion Queen Barbie, jak wszystkie z tej serii, została zapakowana w dosyć duże pudło, w którym zmieściło się oprócz Basi parę drobiazgów jak peruki na zmianę, czy reprodukcja katalogu.

fq

Z tyłu pudełka znajduje się krótka notka dotycząca lalki w różnych językach oraz zdjęcia paru innych reprodukcji wydanych w tej serii.

fq

W pudle podoba mi się to, że po zdjęciu wieczka od razu możemy bez przeszkód macać lalkę ubraną w strój kąpielowy w złote i białe paski. Do tego na głowie chusta z tego samego materiału. Tak ubrana Barbie przywodzi mi na myśl egipską królową Kleopatrę.

fq

fq

Urzekło mnie to naburmuszone spojrzenie vintage. lalka jest super modelką.

fq

fq

fq

Po zdjęciu chusty ukazują się włoski namalowane na główce lalki oraz niebieska opaska, którą można ściągnąć. W uszach kolczyki perłowe kuleczki.

fq

Główną atrakcją lalki miał być zestaw peruk, które można wymieniać tworząc całkowicie różne wizerunki Basi. Nie byłabym sobą, jakbym nie poprzymierzała jak lalka w której wygląda. Moją faworytą jest ostatnia, brązowa. A waszą?

fq

fq

fq

Na nogach Basia nosi białe klapki szpilki, które są ponadczasowe. Mogły je nosić zarówno elegantki w latach 60 - tych oraz współcześnie.

fq

I chwilowo lalka pozostanie w pudle. Ale pewnie jak tylko nastanie wiosna to zabiorę ją na jakąś letnią sesyjkę. Bo na razie jakoś tak nie pasuje mi ona do scenerii wśród pożółkłych liści.

Barbie repro Made For Each Other 1969 (2006)

shi4

Chyba mało który lalkowicz kochający lalki Vintage nie ma w swojej kolecji reprodukcji Barbie z 1969 roku: Made For Each Other. Początkiem tego roku lalka ta zawitała i do mnie jako moja pierwsza reprodukcja :D Zadecydowała o tym jej niska cena oraz strój Basi, który mnie zachwycił. No i to, ze lalka ma brazowe włoski, bo moje dotychczasowe staruszki są samymi blondynkami....

Barbie przyjechała do mnie w swoim pudle:

made

Po zdjecia wieczka ukazała się plastikowa szybka zza której można podziwiac lalkę.

made

Oczywiście w końcu nie wytrzymałam i musiałam wyciągnąć Barbie z pudła i dokonać dokładnej inspekcji ;p Zachwyciły mnie niebieskie oczęta z rootowanymi rzęskami, słodkie jasnoczerwone usteczka oraz rumieńce na policzkach. Lalkę ubrano w pomarańczowy kraciasty płaszczyk, spódniczkę z tego samego materiału oraz zółtą bluzeczkę ebz rękawków. Na główce znajduje się także pomarańczowa futrzasta czapa, na nogach też pomarańczowe kozaczki. Na szyi basia ma żółto - porarańczowe korale.

made

Jak tylko stopniał śnieg wybrałam się z nią na sesję do lasu i chociaż działo się to wczesną wiosną Basia doskonale wygląda w swoim płaszczyku wśród suchych liści. I gdyby nie kwiatki zdawać by się mogło, że jest jesień :D

made

made

made

made

made

made

made

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci