Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Modespass

Barbie Fashion Play Modespass (1988)

shi4

Dziś na tapetę idzie Barbioszka, która trafiła do mnie wraz z całym stadem trupków, które kupiłam dla znajdujących się w nim 4 Pamelek (niestety sprzedający nie zgodził się na sprzedaż osobnych egzemplarzy). Większość z trupków już znalazło się w rękach nowych właścicieli, a ja oprócz Pamelek (które właśnie opisuję na drugim blogu: http://pamlove.blox.pl/html) postanowiłam zatrzymać 2 Mattelki.

Pierwsza z nich to Fashion Play Barbie z 1988 roku. Gdy ją zobaczyłam, stanowiła istny obraz nędzy i rozpaczy. Po pierwsze miała odłamane oba kciuki, co widać na poniższym zdjęciu:

fp

Po drugie nie mam jej oryginalnego stroju. Lalka została w sukieneczce, w której do mnie przybyła. Ciuszek oczywiście został odświeżony i po wypraniu w końcu udało się zobaczyć, że jest różowy a nie buro - szary ;) Kiecuszka pochodzi od trochę młodszej Barbie, a mianowicie od Friendship z 1990 roku. Dodałam jej od siebie różowe szpileczki w odcieniu łaszka.

fp

Po trzecie na nogach znajdują się odbarwienia, które zapewne zostaną jej do końca dni, bo raczej nie znam żadnej metody by je usunąć :/

fp

No i po czwarte włoski lalki nieco już przerzedzone i rozczochrane. Temu co nieco udało mi się zaradzić robiąc z prostych włosków loczki, które końcowo przybrały postać nieco szalonej fryzurki ujarzmionej z przodu różową gumeczką.

fp

bardzo spodobały mi się oczy lalki. Niestety aparat nie do końca załapał kolory na tęczówce. Oryginalnie jest to niebieski z lila, ale na zdjęciu granica przejścia jednego koloru w drugi jest ledwo dostrzegalna.

fp

Co do makijażu, to dominuje tu różowy. Począwszy od delikatnych, za to siegających aż do brwi cieni, na usteczkach skończywszy.

fp

fp

Na koniec zdjęcia zapożyczone z Ebaya i przedstawiające Barbie w oryginalnej, także różowej sukience.

fp

Miała ona też swoją koleżankę w niebieskiej kiecuszce.

fp

Barbie Fashion Play Modespass (1990) cz. 1

shi4

Jakieś pół roku temu pisałam o lalce, którą bawiłam się w dzieciństwie i zachowała mi się jej podobizna na zdjęciach (http://hi4.blox.pl/2010/12/Dawno-dawno-temu.html#ListaKomentarzy). W końcu początkiem lata udało mi się odkupić moje marzenie od kolegi z Doll Plazy. Lalka prawdopodobnie zakupiona na pchlim targu, przybyła do mnie w stanie wskazującym o zamiłowaniu któregoś z poprzednich właścicieli do fryzjerstwa. Włoski nie dość, że mocno skrócone, ale też posiadają duże ubytki z przodu główki. Nie jestem pewna daty produkcji tej Basi. W moje rączki wpadła jakoś po roku 1990. Poniżej zdjęcia zaraz po przybyciu do mnie Barbie Fashion Play:

fp

fp

fp

Dzięki Marsowi już dłuższy czas znajduje się w moim posiadaniu oryginalna sukieneczka dla niej: biało - fioletowa w także fioletowe kwiatuszki. Aby ukryć ubytki, zanim dorwę odpowiednie włoski do rerootu, uszyłam jej fioletową opaskę na włoski w kolorze sukienki. Niestety nie posiadam oryginalnych bucików dla niej, więc zanim uda mi się je zdobyć Basia będzie biegała w butkach od Simby.

fp

fp

fp

fp

cechą charakterystyczną tej lalki są jej fioletowe oczy, rzadko spotykane w świecie tych blond piękności. Nad powiekami ledwo można dostrzec jaśniutki fioletowy cień. Usteczka zaś mają kolor ciemniejszego różu.

fp

fp

fp

fp

fp

Na FLICKR można znaleźć zdjęcie tej lalki z trochę inaczej pomalowanymi tęczówkami. Ale to wciąż ta sama Fashion Play.

fp

Na koniec fotka lalki w pudle ściągnięta z Ebaya ( po prawej):

fp

Ps. Zdobycie tej lalki tak mnie ucieszyło i doczekała się tylu zdjęć, że resztę wrzucę w kolejnym wpisie.

Barbie Fashion Play Modespass (1989)

shi4

Kilka dni temu pisałam o Barbie Fashion Play, którą bawiłam się w dzieciństwie i że udało mi się zakupić lalkę z tej serii, ale w innym ubranku. Stwierdziłam, że ta druga koniecznioe musi mieć wszystko kompletne i oczywiście przybyc wraz z pudłem. Jednak ta jedyna była poza moim zasięgiem. W końcu zdecydowałam się na sprowadzenie lalki z USA. No i 3 miesiące temu przybyła do mnie Barbie Fashion Play Modespass w fioletowej sukience, identyczna, jaką pamiętam z dzieciństwa :D

fp

Na tylnej ściance pudełka możemy podziwiać obie Fashionki. Fioletową i różową :D

fp

Basia, jak już wspomniałam, posiada fioletową sukienkę, którą można zakładać na 2 sposoby. Opuszczoną za kolanka, albo podsunietą do pasa tak, że tworzy tak zwaną bombkę. Nie widać tego na zdjęciu, ale na błyszczącym materiale są kwiatowe wzorki. Do tego lalka ma jasnofioletowe szpilki z wytłaczanymi kokardkami.

FP

fp

Fashion ma cudowne oczka. Źrenice niebieściutkie, natomiast cienie na powiece są dwukolorowe. Niebieskie i fioletowe. Do tego ciemnoróżowe usta i lekkie rumieńce na policzkach. Zachwyciła mnie też fryzurka lalki. Włoski spięte z tyłu zakręcone są w cudne loczki spiralki.

fp

fp

Oczywiście musiały mi zapozować obie moje Fashion Play :D

fp

fp

No i moje wszystkie Basie z serii Fashion Play:

fp

W dalszym ciągu poszukuję jednej fioletowookiej lalki z tej serii, o której już kiedyś pisałam i dzięki Marsowi mam sukienkę do niej. Niestety lalki wciaż brak. Zdjęcie z FLICKR'a.

fp

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci