Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Jewel-hair-Mermaid

Jewel Hair Mermaid Midge (1995)

shi4

Witam po długiej przerwie. Bohaterka dzisiejszego wpisu musiała trochę poczekać na swoje pięć minut. Przybyła do mnie jako taki kocmouch, ale we własnym ubranku. 

midge

Stoczyłam małą wojnę z włosami i od razu zaczęła się lepiej prezentować. Jewel Hair Mermaid Midge jest moją trzecią lalką z serii. Do kompletu brakuje mi już tylko Tereski. Midge, w porównaniu do dwóch syrenek, które już u mnie mieszkają, posiada błyszczący niebieski ogonek i staniczek. Z dodatków zachowała się jej korona (pomimo iż odczepiona od główki) i kolczyki. brakuje tylko zapasowych szpilek (ale to da się jakoś załatwić) i błyszczących gwiazdek na rzepy. Za to zachowało się to, co najważniejsze w tej serii, czyli oryginalna długość jej rudych włosków. I nie wiem czy dobrze widać jej buzie na zdjęciach, ale nad dwukolorowymi oczkami ma pomarańczowy i złoty cień.

midge

midge

midge

midge

midge

Zdjęcie w pudle zapożyczone z Amazona ;)

midge

Idzie wiosna. Jeśli już zaczynacie tęsknić za zimą Midge prezentuje się na sesji w zimowej scenerii :D a tak na poważnie to sesję zdjęciową zrobiłam jej po prostu w styczniu. Do głowy mi wtedy nie przyszło, że śnieg będzie leżał do kwietnia XD. Lalka pozuje bez korony, której podczas robienia zdjęć wolałam nie zgubić.

midge

 midge

midge

Jewel Hair Mermaid Barbie AA (1995)

shi4

Prawie rok temu gościła na łamach mojego bloga Jewel Hair Mermaid Barbie (http://hi4.blox.pl/2011/06/Jewel-Hair-Mermaid-Barbie-91995.html). Dziś przyszła kolej na jej czarnoskóre wydanie. Tak zwana wersja AA :)

Na poniższym zdjęciu zaraz po przybyciu.
jewel

Czarna Syrenka ubrana jest w taki sam strój jak blondynka, czyli złoty ogon ozdobiony z przodu materiałem mieniącym się kolorami tęczy (mogący zmieniać się w obcisłą spódnicę) oraz takiż też stanik.

jewel

jewel

Długie czarne włosy lalki, co nieco podniszczone (ale jeszcze nad nimi pracuję) sięgają do ziemi, a w oczy lalce wchodzi gęsta czarna grzywa.

jewel

Face mold należy do Christie i jakoś ciężko mi przyzwyczaić się nazywać te ciemnoskóre lalki Barbie. Oczka lalka ma w kolorze fioletu i żółci, a powieki zdobią jasno różowe i złote cienie. Usteczka są różowiaste.

jewel

Syrenka gdzieś po drodze zgubiła swoją koronę. Nadrabia to jednak obecność oryginalnych kolczyków - złotych gwiazdek.

jewel

Moje obie złote Syrenki razem. W planach mam jeszcze zdobycie ich dwóch przyjaciółek: Teresy i Midge, ale zanim to nastąpi jeszcze trochę czasu upłynie.

jewel

Widać, że dziewczyny cieszą się ze spotkania po latach ;)

jewel

Mały bonusik: Zdjęcie Jewel Hair Mermaid należącej do Simran. Właścicielka nadała jej całkiem inny look :) Zwróćcie też uwagę na niewielką różnicę w makijażu. Powieka pomalowana jest prawie w całości na złoto. Prawie nie widać różowego cienia.

jewel

Fotka Jewel Hair Mermaid Barbie w pudełku (skradnięta z Ebaya, jak zwykle :) ). Moja mulatka błyszczące gwiazdki będzie musiała pożyczać od Barbie, gdyż dotarła do mnie bez nich. To samo dotyczy się złotych szpilek i grzebyczka.

jewel

Na koniec krótka sesja Syrenki nad wiślanym brzegiem, gdzie udaliśmy się niedawno z Marsem i Zoe :)

jewel

jewel

jewel

jewel

Pod koniec sesji Syrenka stwierdziła, że popłynie do morza i wskoczyła do rzeki. Szkoda tylko, że pomyliła kierunki i zaczęła płynąć pod prąd XD Trzeba więc było ją wyłowić...

jewel

Ps. Dziękuję Marku za pomoc, gdy zawiódł mój sprzęt :D

Jewel Hair Mermaid Barbie (1995)

shi4

Kolejna Basia, podobnie jak opisywana przeze mnie ostatnio, takze charakteryzuje się nieprzeciętną dłogością włosów. Jewel Hair Mermaid Barbie, bo o niej dzis będzie mowa, posiada chyba jedne z najdłuższych włosów w lalkowej historii.

Przybyła do mnie razem z pudełkiem, ale była już niejednokrotnie z niego wyjmowana. Na szczęście wszystko jest kompletne.

syrena

Z tyłu pudełka znajduje sie zdjęcie Basi i jej syrenich koleżanek: ciemnowłosej Teresy i rudej Midge.

syrena

Jak na syrenkę przystało lalka posiada złoty rybi ogon oraz staniczek z tego samego materiału.

syrena

Po sciągnięciu końcówki ogonka powstaje wąziutka dłoiga spódnica, do której Basia zakłada złote szpileczki.

syrena

We włosach, które są zdecydowanie dłuższe niż wysokość lalki, znajduje się złota korona. A w uszach Barbie ma złote kolczyki w kształcie gwiazdek.

syrena

nad niebieskimi oczkami lalki znajduje sie delikatny złoty cień. Niestety z biegiem czasu ciemnoróżowa farba z ust wżarła się wokół ust.

syrena

Syrenia Basia miała dosć pływania w słonej wodzie i usiadła na chwilkę wsród muszelek :D

syrena

syrena

Na koniec parę słów o dodatkach. Oprócz bucików do lalki dołączony był grzebyk w kształcie konika morskiego oraz zestaw gwiazdek, które za pomocą rzepów przymocowuje sie do włosków lalki. Ale jeżeli nie chcemy ich zniszczyć, lepiej niech gwiazdki zostaną tam gdzie były.... Oprócz tego w pudełku mozemy znaleźć katalog w formie plakatu oraz instrukcję jakie fryzurki można robić lalcxe oraz jak ściągać końcówkę ogonka, by nakładać butki.

syrena

syrena

I stronka z syrenkami z polskiego wydania katalogu:

syrena

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci