Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Gymnast

Gymnast barbie (1993)

shi4

Właściwie to ten wpis miał być wczoraj, ale prawie cały dzień nie miałam przerwy w działaniu internetu, i opublikowanie się nie powiodło, więc robię drugi raz...

Dziś przyszła kolej na laleczkę, od której właściwie Mattel zaczął wprowadzać na rynek lalki z ciałkiem potocznie znanym jako "pajacyk". Mowa o Gymnast Barbie, od której zaczęła się moda na w pełni artykułowane lalki uprawiające różne sporty od gimnastyki, poprzez narciarstwo, rolki, a nawet po jazdę konną.

Gimnastyczka trafiła do mnie po wizycie u Marsa :D Niestety nie posiadam do niej oryginalnego ubranka, ale Basia dostała w zamian ubranko od swojej kolażanki, którą niedawno opisywałam, czyli od Super/Olimpic Gymnast Barbie.  Od siebie dodałam jej różowe adidaski, identyczne jak jej oryginalne oraz różową opaskę na włoski.

gymnast

gymnast

gymnast

Lalka ma bardzo delikatny makijaż. Nad zielono - niebieskimi oczętami znajduje się traszkę niebieskiego cienia. Do tego jasnoróżowe usteczka. W uszach srebrne kryształki. Ja zaplotłam jej podobny warkoczyk jaki miałą w oryginale.

gymnast

gymnast

gymnast

W nowości Barbie ubrana była w różowe body z kolorowymi majazjami i podobne legginsy. We włosach miała różową opaskę i sportowe akcesoria. Poniżej na zdjęciu z katalogu:

gymnast

Na koniec małe zapytanko. Udało mi sie zdobyć wymarzoną lalkę z dzieciństwa. Brakuje mi tylko bucików do niej. Ma ktoś może na sprzedaż po rozsądnej cenie ciemniejsze fioletowe buciki, takie szpilki z lat 80?

Gymnast Whitney (1995)

shi4

Dziś pora przyszła, by opisać jedną z rzadziej spotykanych laleczek. To przyjaciółka Stacie, małej siostry Barbie o imieniu Whitney. Nie wiem dlaczego ta mała dostała takie samo imię jak jedna z kolezanek Barbie, chyba po to by zirytować kolekcjinerów.

Moja laleczka przybyła nago, ale po jej artykułowanym ciałku, z charakterystycznymi ruchomymi stopami, udało mi się ją zidentyfikować jako Gymnast Whitney. Świetnie sie złożyło, bowiem w moejej kolekcji już od dłuższego czasu gości Także Stacie z tej seri, którą opisywałam tu: http://hi4.blox.pl/tagi_b/157543/Stacie.html

Oryginalnie Whitney, podobnie jak Stacie, miała jednoczęściowy strój w gwiazdki w kolorze fioletowym. Ja nie posiadam takiego, wiec musiałam jej coś uszyć podobnego. Dużą pomocą było ubranko ze Stacie, z którego zrobiłam wykrój :D A zamiast fioletowych adidasków dostała niebieskie tennisówki.

hitney

Normalnie zauroczyła mnie jej piegowata buzia. Do tego laleczka posiada fioletowe oczka i kasztanowe wloski zaplecione w warkoczyk. Szczęśliwie zachowały się także fioletowe małe kolczyki w uszach.

whitney

whitney

Whitney

Whitney obecnie jest moją ulubienicą wśród takich maluchów. Razem ze Stacie poszalały troszkę przed obiektywem :D

whitney

whitney

whitney

Na koniec zdjęcie malej w naturalnym środowisku (from Amazon) ;p

whitney

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci