Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Chic

Barbie Chic (1997)

shi4

Prawie rok temu opisywałam na blogu jedną z laleczek, która przybyła do mnie w stadzie innych trupków. Długo głowiłam się co to za jedna. Niedawno zupełnie przez przypadek trafiłam na jej zdjęcie :) Okazało się, że jest to jedna z tańszych wersji - Chic Barbie z 1997 roku.

Poniższe zdjęcie przedstawia lalkę wkrótce po przybyciu do mnie.

chic

Denerwowało mnie, że nie wiem kim ona jest i Basia długo leżała zapomniana aż pewnego dnia zdecydowałam się zrobić spa i przebrać lalkę.

Dostała ode mnie białą bluzeczkę, różową spódniczkę w kwiatki i różowe butki. Włoski pozbawione grzywki przez małego fryzjera pokręciłam i spięłam dwoma spineczkami.

chic

chic

chic

chic

Gdy już dowiedziałam się kim jest moja panna postanowiłam, że za to leżenie w zapomnieniu zostanie ponownie pokazana na blogu w nowym wpisie.

I chociaż stylizując lalkę nie miałam pojęcia co to za jedna, to chyba aż tak bardzo nie odbiega od swojego pierwotnego wyglądu (przynajmniej strojem)

chic

Chic Barbie (1997)

shi4

Po ostatnich parodniowych zmaganiach z internetem (awaria na pół miasta :/) wracam do opisywania Barbioszek :D.

Oto kolejna, która trafiła do mnie w zbiorowej przesyłce z Allegro. Lalka jest widać po przeżyciach i widać na niej rękę małoletniego fryzjera, bo ma strasznie wyskubaną grzywkę.

Mold buźki i tułów TNT wskazuje, że lalka była produkowana w latach 90 - tych. Chyba w drugiej połowie. Może ktoś rozpoznaje jaka to może być?

Lalka zachowała swoje oryginalne kolczyki, jak wiele Barbie z tamtego okresu są to różowe kuleczki.

Oczka niebieskie, u góry ciemniejsze, jakby morskie, u dołu tęczówki bardziej błękitne.Różowy cień nad powieką i różowe usta.

Muszę przyznać, że ciałko lalki nawet w dobrym stanie w przeciwieństwie do jej włosów. Na razie nie mam pomysłu co z nimi zrobić, więc lalka ma tylko umyte i rozczesane włoski.

Na razie biega w czerwonej koszuli po jakiejś lalce z mojego dzieciństwa i ogrodniczkach wygrzebanych w lumpexie :p Z tą rozczochraną fryzurką wygląda jakby była farmerką ;p

ogrodniczki

ogrodniczki

ogrodniczki

 

EDIT:

A tu jest wszystko czego udało mi się dowiedzieć o tej lalce, czyli Chic Barbie :)

http://hi4.blox.pl/tagi_b/258120/Chic.html

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci