Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : 1994

Tropical Splash Christie (1994)

shi4

Na sam początek lata postanowiłam pokazać lalkę jak najbardziej w temacie. Christie z serii Tropical Splash z 1994 roku. Lalka wprawdzie trafiła do mnie w pudełku, ale nie swoim, tylko koleżanki z serii, Barbie. Na szczęście obrazek z tyłu pudełek jest ten sam i prezentuje całą serfię, w skłąd której oprócz Barbie i Christie wchodzi jeszcze Skipper, Ken, Steven, Teresa i Kira (u nas w Polsce wydana jako Marina)
tropical_splash_christie
tropical_splash_christie1
Ubranko lalki jest dosyć kąpe. To strój kąpielowy w niebieskie kwiatki na złotym i czarnym tle. Do tego duże kwieciste kolczyki, które są cecha charakterystyczną żeńskiej części serii oraz złoty naszyjnik - muszelka.

tropical_splash_christie2
tropical_splash_christie3
tropical_splash_christie7
tropical_splash_christie5
tropical_splash_christie6
Makijaż lalki jest dosyć skromny, Tęczówki w dwóch odcieniach brazu oraz niebieski leciutki cień na powiece.
tropical_splash_christie4
Na koniec tradycyjnie sesyjka:

tropical_splash_christie8
tropical_splash_christie11
tropical_splash_christie10
tropical_splash_christie9

Cut & tyle Barbie AA (1994)

shi4

Właśnie zdałam sobie sprawę, ze na barbiowym blogu dałam tylko dwa wpisy na cały 2014 rok!!!
Planowałam ten wpis zrobić jeszcze w starym roku (większość zdjęć klikałam z hakiem ponad rok temu), ale jakoś nie wyszło. Potem myślałam, że zrobię w styczniu (udało mi się przygotować tylko zdjęcia do wpisu), ale znowu czas jakoś szybko zleciał i nic. Więc w lutym już spiełam się pożądnie i tak oto przed Państwem ostatnia brakująca mi w serii Cut & Style Barbie AA. I jako jedyną mam ją z pudłem i kompletnym zestawem gadżetów.

cutmurzyn
cutmurzyn1
Do lalki dołączone zostały poniższe pierdołki oraz dwie książeczki. Pierwsza to instruktaż przykładowych fryzur jakie można robić lalkom z serii, druga, czarno - biała pokazuje jak działają treski i nożyczki :)

cutmurzyn2
cutmurzyn3
cutmurzyn4
cutmurzyn5
cutmurzyn6
cutmurzyn8
Lalka jest ubrana standardowo w błyszczącą kamizelkę i spudniczkę z tiulową podszewką. Wszystko w kolorze pomarańczy. Do tego żółta opaska na włosy z pomarańczowym tiulem oraz takie też szpileczki, które uwielbiam i zawsze, ale to zawsze będą mi się kojarzyć ze zwrotem "buty Barbie" :)  Tak jak pozostałe koleżanki z seriidostała złotą biżuterię w postaci pierścionka, kolczyków oraz kamei na czarnej aksamitce. Ma delikatny makijaż i o dziwo nie pomrańczowe, lecz fioletowe cienie.

cutmurzyn11
cutmurzyn14
cutmurzyn10
cutmurzyn9
W międzyczasie udało mi się upolować rudą koleżankę w lepszym stanie niż poprzednia widoczna po środku poniższego zdjęcia:Ta ma nie tylko kompletny strój, ale i cała biżuterie.

cutmurzyn13
I tak oto dzisiaj wygląda moje stadko Cut & Style:

cutmurzyn12
A jak dziś pamiętam kiedy przed 20 laty stałam przed półkami w sklepie i podziwiałąm lalki z tej serii. To niesamowite, że dziś można tak łatwo pospełniać swoje lalkowe marzenia.

I na koniec tradycyjna mini sesja:

cutmurzyn17
cutmurzyn16
cutmurzyn15

Dance Moves Barbie (1994)

shi4

Dance Moves Barbie stała się moim lalkowym marzeniem, gdy miałam już jakieś 13 - 14 lat i gorące postanowienie że zacznę kolekcjonować lalki. Zawzięcie oglądałam reklamy w TV i śliniłam się do jej kiczowato błyszczącego stroju. Szalenie mi się wtedy podobał, chociaż każda jego część nie dość, że różowa, to w całości błyszczała. W tym samym czasie wybrałam się z klasą na wycieczkę szkolną. Punktem kulminacyjnym całej wyprawy było dla nas nie zwiedzanie, a obiad w McDonaldzie - bądź co bądź były to lata, gdy pojawiła się w Polsce pierwsza restauracja tego typu. I chociaż uważaliśmy się już za całkiem dorosłe nastoletnie persony, to każdy cieszył się, gdy dostał w ręce zestawy Happy Meal ;)

W zestawach były 3 rodzaje zabawek: samochodziki, jakieś nakręcane cosie oraz figurki właśnie z Dance Moves Barbie. Niestety zestawy dostawaliśmy losowo. Mi się trafił jakiś samochodzik. Jedyna więc nadzieja, to namówić któregoś chłopaka, któremu dostała się lalka, na wymianę. Hmm, okazało się to niewykonalne, bo kolega, którego upatrzyłam z lalką wcale nie chciał się wymienić. zabawka mu się spodobała i do końca wycieczki wywijał nią za włosy (Bo niby całe Barbie plastikowe były, ale włosy wrootowane miały).

Do domu przywiozłam więc tylko obrazki barbie wycięte z opakowania po zestawie. Do dziś zachowały mi się Barbie i Midge. Była jeszcze podobizna Teresy, ale jak widać gdzieś ją zapodziałam.

moves

Moją Dance Moves Barbie praktycznie poskładałam z części. Nie, nie składałam jej ciałka z kawałków, bowiem samą lalkę odkupiłam od kolegi z forum, lecz osobno zostało skompletowane to, co lalka ma na sobie. Pierwsze były spodenki, które dostały mi się razem z Pocahontas, którą kiedyś kupiłam w SH, rajstopki upolowałam na Allegro, a bluzeczka przyjechała już na lalce. Brakuje mi już tylko oryginalnej biżuterii zwłaszcza podobają mi się srebrne kolczyki - koła) oraz czarnych bucików. Z tym ostatnim poradziłam sobie dając lalce takie same, tylko różowe.

Blond włoski są w bardzo dobrym stanie. Zachowały się oryginalne karbowania. Troszkę je tylko odświeżyłam i część zebrałam w kucyk taki, jak powinna mieć w nowości.

dance

dance

dance

dance

W ostatnich  ciepłych dniach września lalka doczekała się sesji na działeczce. Podoba mi się jak w promieniach słońca błyszczy jej całe ubranko. Tylko wiatr czasem rozwiewał włosy.

dance

dance

dance

dance

dance

dance

dance

Baśka sprzedawana była z zestawem muzycznych akcesoriów. Miała walkman, mikrofon, radiomagnetofon oraz tradycyjnie szczotkę do włosów. Moja może co najwyżej walkmana podwędzić koleżance z serii Workin out. Reszty dodatków póki co nie posiadam. No może poza głośniczkiem z jakiegoś zestawu widocznym na pierwszych zdjęciach ;)

I na koniec foto w lalki w pudle zaczerpnięte z odmętów internetu.

dance

Oraz stronka z polskiego wydania katalogu, gdzie z 4 lalek wchodzących w skład serii mamy tylko dwie?!

moves

Barbie Cut & Style (1994)

shi4

Dopadła mnie jesienna pogoda. Raz ciepło, raz zimno i suma sumarum wylądowałam z gorączką w łóżku. A właśnie zaczął mi się urlop ;/ Na poprawę humoru wyciągnęłam z szafki kolejną lalkę do opisu.

W końcu do mojej kolekcji dołączyła blond Barbie Cut & Style. Znalazła się u mnie dzięki wymiance z Marsem. Lalka oryginalnie była ubrana w różową spódniczkę i tiulową podszewką oraz kamizelkę. To ostatnie udało mi się zdobyć, spódniczkę na razie zastępuje sukieneczka od Barbie Sweet Heart, w której lalka do mnie przybyła :)

Cieszę się bardzo, że zachowały się oryginalne kolczyki. Ciężko o takie detale u trupków. Za to brakuje jej naszyjnika i pierścionka. Tego ostatniego nie ma żadna z moich Basiek z tej serii ;(

cut

cut

cut

A tu moje wszystkie lalki z serii Cut & Style. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć ostatnią, ciemniejszą koleżankę ;) No i że w końcu wezmę się za reroot rudej. Ju ż chyba z pół roku nie mogę się zebrać chociażby do tego, by poszukać włosów w odpowiednim kolorze.

cut

Na koniec umieszczam skan wszystkich trzech panien z katalogu oraz zdjęcie blond Barbary w pudełku, na którym widać jakie jeszcze akcesoria były dodawane do lalki.

cut

cut

Troszkę ten post wyszedł krótki i ogólnikowy, ale przez choróbsko średnio mi się pisze. Mam nadzieję, że w następnym się poprawię ;)

Bali Barbie/Dress'N'Fun (1994)

shi4

Przybyła do mnie od Privace, jedna z ostatnich Barbie, która była wspomnieniem z mojego dzieciństwa - Bali Barbie znana także jako Dres'n'Fun. Ubranko od niej udało mi się zdobyć już wcześniej. Jest to wielokolorowy jednoczęściowy komplecik w kwiatki przepasany w pasie różowym paskiem. Niestety butki różowe ma zastępcze, nieoryginalne. Nawet nie wiem jakie powinna mieć. Nie pamiętam już XD

bali

Oryginalnie blond włoski Basia miała ułożone w podkręcane fale. Ja mojej zebrałam pasma z przodu i związałam na karku, pod resztą włosków.

bali

Jej buzia jest praktycznie pozbawiona makijażu. Oczęta są  niebieskie z dodatkiem morskiego odcienia. usteczka jasnoróżowe.

bali

Trochę więcej zdjęć jej twarzyczki z bliska.

bali

bali

bali

Na koniec zdjęcie z netu Bali Barbie w pudelku.

bali

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci