Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : adventure

Camp/Adventure Barbie AA (1993)

shi4

Temat laleczek z serii Camp był już poruszany u mnie parokrotnie ( i jeszcze będzie), gdyż jest to jedna z ulubionych moich serii z lat 90 -tych. Czemu w opisie pojawia się też nazwa Adventure? Otóż pod takim mianem ta seria była znana w niektórych krajach, np. we Włoszech oraz widniała tez ona na mojej pierwszej Basi z tej serii kupionej w Polsce w połowie lat 90 - tych.

Po ponad 10 latach od jej zakupu zawitała znowu do mnie Camp Barbie, lecz tym razem w wersji AA. I pomimo, ze nosi to samo ubranko co blond koleżanka i dostała te same akcesoria, u mnie znana jest jako Ruda Krystynka. Sami zobaczcie dlaczego :)

camp

Na odwrocie pudelka znajduje się zdjęcie prawie identyczne jak u innych lalek z tej serii, z tym, ze do kempingowej gromadki dołączyła moja czarnulka. Pod spodem obowiązkowa prezentacja jak używać plecaczka - śpiworka.

camp

nie, no u mnie lalki zdecydowanie nie umieją pozostać w swoich pudłach. ta wyskoczyła ze swojego jakiś tydzień po przybyciu do mnie.

camp

U niej wszystko jest dosłownie takie samo jak u blondyny...

camp

camp

Z wyjątkiem facemoldu oraz koloru włosków.

camp

camp

I jak każda inna lalka w tej serii i murzyneczka dostała pełen ekwipunek obozowy w postaci plecako - spiworka ze świecacymi w ciemnosci gwiazdkami, latarni, okularów od słońca i lornetki.

camp

Może teraz spokojnie buszować na łonie przyrody :)

camp

Do czego niezwłocznie przystąpiła:

camp

camp

camp

camp

camp

Cywilizacja jednak dociera wszędzie :/

camp

Po powrocie z miejskiego lasu w domu czekała na czarnotkę miła niespodzianka. to przyjechała w odwiedziny jej jasnowłosa siostra. Obie lalki postanowiły na następny leśny biwak udać się razem. Poczyniły już nawet niezbędne przygotowania ;)

camp

Camp (Adventure) Barbie (1993)

shi4

W lalkach Barbie z lat '80 i '90 najbardziej lubię wielofunkcyjność dodatków. O sukience, z której można robić 3 z 1 pisałam już przy Barbie Magic Dance. Teraz będzie o wielofunkcyjnych gadżetach.

Dzisiejszą bohaterką wpisu jest Camp Barbie znana w niektórych krajach (np. we Włoszech) jako Adventure Barbie.

Właściwie w lalce tej podobało mi się niemal wszystko. Ładna buzia, ubranko i dodatki. Kupiłam ją z końcem podstawówki razem z koleżanką, która jeszcze w tedy też lubiła Barbie. Moja miała więc bliźniaczkę mieszkającą za ścianą. :D.

Jej ubranko składa się z 3 części. Białej bluzeczki z prasowanką, jeansowych krótkich spodenek postrzępionych na końcach i wściekle różowej kurteczki a'la kresz. Do tego ma różowe trapery i białe skarpetki (całe skarpetki, a nie tylko fragmenty, jak w przypadku Style Barbie).

Ciałko TNT (1966), Mold superstar, czyli to, co w Barbie lubię najbardziej :D Łapki zgięte w łokciach 90 stopni.

Adventura

Stroju dopełniają niebieskie kolczyki i taki sam, tylko nieco mniejszy pierścionek, pasujące do koloru oczu. No i ta pięknie opalona skóra. Widać, że lalka produkowana z myślą o wakacjach :D

adventure

Niestety u mojej lalki dosyć szybko zaczęła odchodzić warstwa gumy z nogi pod kolanem. Wygląda to trochę jakby zeszła jej po nadmiernym opalaniu się :( Cóż w końcu to miała być typowo wakacyjna lalka.

noga

Do lalki, oprócz szczoteczki dołączone były przedmioty przydatne do spędzania czasu na łonie natury :D Są to lornetki, latarnia, okulary słoneczne i plecaczek. Jak dla mnie, mogli bardziej postarać się z okularami. Lepiej wyglądają jako ozdoba włosów niż na jej małym nosku. Całe zrobione są z nieprzeźroczystego żółtego plastiku. Lepiej by wyglądały, gdyby miały szybki.

adventura

A teraz wróćmy do 3 w 1. Plecaczek dołączony do lalki jest tak naprawdę śpiworkiem dla niej. Na dodatek znajdujące się na nim gwiazdki świecą po ciemku :D

spiwor

 

buzia

A tu instrukcja obsługi plecaczko - śpiworka znajdująca się na pudełku:

plecak

I oczywiście jak na Mattel przystało mamy więcej lalek z tej serii:

Ekipa

Na zdjęciu oprócz Barbie znajduje się jeszcze Skipper, Ken i dwie przyjaciółki, niestety nie znam ich imion. W moim mieście można było kupić tylko Barbie niestety. Dzięki Barbiecollectorowi wiem, że dwie pozostałe to Teresa i Midge.

Uzupełnieniem serii był samochód do przewozu koni i same wierzchowce:

samochód

Poniżej to, co ocalało z pudełka po mojej lalce wraz z plakietką z inną nazwą lalki, o której pisałam na początku czyli Adventure.

pudelko

I strona z katalogu:

katalog

Małe uzupełnienie:

Moja lalka pochodzi z włoskiej edycji o czym świadczą napisy przy etykietce ze słoneczkiem. I pomimo, że kupowałam ją w pudełku długo nie znałam nazwy serii, ponieważ przy mojej lalce nigdzie nie pisało.... Na poniższym zdjęciu lalki w pudełku (znalezione w internecie) widać różnicę w napisach.

camp

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci