Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Pretty-Hearts

Pretty Hearts Barbie AA (1995)

shi4

Obiecałam sobie robić przynajmniej jeden wpis w miesiącu. Tak oto dotrzymując słowa w październiku postanowiłam zaprezentować lalkę z serii, od której zaczęło się moje kolekcjonowanie Barbie. Było to jesienią 21 lat temu, kończyłam podstawówkę i razem z koleżanką postanowiłyśmy kupić sobie jakieś Barbie. Mój wybór padł na Pretty Hearts Barbie, jej na Style. Koleżance zapał przeszedł po 45 lalkach, mój został do dziś.

Na dwudziestolecie lalkowania sprawiłam sobie wersję AA mojej Barbiochy. I tak oto przyłważona na allegro trafiła do mnie czarnoskóra.
pretty_hearts_aa
Tył pudełka prezentuje nie lalki z serii, jak to zwykle bywa, lecz ubranka z Fashion Avenue, dziś porządane przez kolekcjonerów. Mi się marzy zestaw z czerwoną sukieneczką.

pretty_hearts_aa1
Na tyle pudełka od blondyny mam za to inny obrazek. Różnica wynika pewnie z tego, że blond kupiłam z wypustu europejskiego, murzynka pewnie była na Amerykę. Poniżej też foto z Ebaya blondyny z innym obrazkiem z tyłu pudełka.


pretty_hearts_aa13

pretty_hearts_aa12
Barbie AA ubrana została tak samo jak blond koleżanka, z tym, że jest trochę inny odcień różowego i zamiast różowej wstążki we włosach ma czarną gumkę.
Do lalki dołączony został mały katalog z ubrankami Fashion Avenue. Jest do czego powzdychać.

pretty_hearts_aa6

pretty_hearts_aa3

pretty_hearts_aa2
Podoba mi się makijaż lalki. Brązowe oczka dekoruje fioletowy make up.

pretty_hearts_aa4

pretty_hearts_aa7

pretty_hearts_aa5

Butki lalki to fuksjowe szpilki. Trochę więcej o nich napiszę pod koniec wpisu.

pretty_hearts_aa8

Obie lalki razem stanowią kontrast jak dzień i noc. Widać też różnice w odcieniu ubranek lalek.

pretty_hearts_aa9

pretty_hearts_aa10

Różnica jest także w butach. Jedne to szpilki, drugie klapeczki. To pewnie też różnica wynikająca z rynku, na który były produkowane obie lalki, bowiem blondynę widziałam też w różowych szpilkach.

pretty_hearts_aa11

Na sam koniec zdjecie z katalogu, gdzie mamy całą serię. Poluję teraz na Tereskę i będzie komplet :)

pretty_hearts_aa14

 

 

Pretty Hearts Barbie & Style Barbie (1995)

shi4

Pierwszą kupioną przeze mnie Barbie była Pretty Hearts Barbie. Wybór padł akurat na nią, bo była najtańszą lalką w sklepie :D Ale od razu po wyjęciu jej z pudełka przypadła mi do gustu. Mimo dużej ilości różowego Ta lalka bardzo mi się spodobała. Ubrana była w białą bluzeczkę w różowe serduszka (stąd jej nazwa) i różową spódniczkę. Na nogach miała różowe klapki, w uszach różowe kolczyki, a we włosach różowa tasiemka. Ciałko TNT z prostymi rękoma, mold, jak większości lalek z lat 90 - tych superstar. W miejscu majteczek tłoczenia z literką B. Lalka zachowała mi się do dzisiaj w idealnym stanie. Jej włosy są wciąż w takiej samej kondycji i z pięknym połyskiem, jak w dniu zakupu, pomimo częstego czesania ich (kiedyś do głowy mi nie przyszło, że szczotka niszczy lalkom włosy). Jak dla mnie makijaż lalki też jest uroczy. I taka opalona cera, może trochę mniej niż u lalek plażowych, możliwe, że lalka była wydana z myślą o wakacjach. Tego nie wiem. Pudełko nie dotrwało do dziś z uwagi, że nie miałam gdzie trzymać. Bądź co bądź lalka bez pudełka zajmuje mniej miejsca. Za to zachował mi się tylni obrazek wycięty z pudełka. Niestety, nie wiem czemu, nie widnieje na nim Pretty Hearts, tylko różne lalki w strojach kąpielowych (Co może potwierdzać m,ją tezę, że to lalka wakacyjna).

A oto Pretty Hearts Barbie dziś. Dziurkę na pierścionek zrobiłam jej kiedyś sama :(

Barbie Pretty Hearts

Moja śliczna mordka :D

Pretty Hearts

I z boczku:

Pretty Hearts

A tu zdjęcie Pretty Hearts z małego katalogu i trzy różne lalki w podobnych strojach. Barbie brunetka, Barbie blondynka i Barbie AA.

3 b

Jakiś czas po zakupie Pretty Hearts i uzbieraniu odpowiedniej sumy znów odwiedziłam sklep zabawkarski. Kolejnym moim łupem była Barbie z podobnej serii co poprzednia (w katalogu pojawiały się często koło siebie), Style Barbie. Tym razem oprócz przystępnej ceny powodem zakupu było ubranko, które bardzo mnie zauroczyło. Lalka ubrana była w dżinsową sukieneczkę na ramiączkach i pod spodem białe body z czerwonymi naszywkami na ramionach. Majteczki, podobnie jak u Pretty Hearts miały wytłoczone literki B. Laleczka miała włosy rozpuszczone, tylko te na wierzchu zebrane były gumką, co zresztą widać na zdjęciu, bo fryzura zachowała mi sie do dziś, tylko fale uległy częściowemu rozprostowaniu. Niestety jej włoski są z gorszego materiału i bardzo łatwo się plączą i elektryzują. U uszach białe kolczyki pasujące kolorem do body. Na nogach lalki znajdowały się czarne buciki, coś w stylu traperów i supstytut skarpetek, bo nie mały części dolnej tylko tyle, byle ponad but wystawało. Takie a'la getry. jak dla mnie lalka presentuje się super. Z pudełka jedeyne co mi zostało to także tylni obrazek, na którym znajduje się sama lalka.

 

A oto moja Style Barbie:

Barbie stylowa

A to jej piękny makijaż. Była by idealną lalką jako Królowa śniegu z tą jasną cerą, karminowymi ustami i rumieńcami na policzkach :D

Style barbie

No i długości włosów też można pozazdrościć. Szkoda, że jakość ich pozostawia wiele do życzenia :(

Style barbie

 

A oto obie lalki razem:

Harts i style

 

A tak wygląda zdjęcie z katalogu. Widzę małe różnice w ubranku Pretty Hearts - inne buciki i krój spódniczki, brak wstążeczki. Pewnie ta na zdjęciu to prototyp.

katalog

 

A tutaj mamy tekturki od pudełek obu lalek:

opakowania

Ktoś się może spotkał z tymi lalkami z obrazka z pudełka?

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci