Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : California-Girl

California Girl Teresa (2005)

shi4

Pora opisać grupkę lalek, które swego czasu wygrałam na All.

Tak wyglądały na zdjęciu z aukcji:

paczka

Wcześniej opisałam jedną z My Scenek widocznych na zdjęciu. Dzisiaj pora na drugą lalkę, którą udało mi się zidentyfikować. California Girl Teresa. Niestety nie posiadam do niej oryginalnego ubranka. Oryginalnie lalka ubrana jest w pomarańczowy top w palmy i coś jakby jeansowe krótkie spodenki przepasane różową apaszką.

Teresa na zdjęciu promo (internet). Podobno pachniała wanilią. Ja mogę już tylko wierzyć na słowo.

teresa

 

Moja przyjechała do mnie w takim stroju:

teresa

Strój pochodzi od Barbie także z kalifornijskiej serii, ale z 2004 roku.

teresa

Z oryginalnego stroju na lalce zachował się tylko naszyjnik. Teresa ma brązowe włoski, ale w dwóch odcieniach. Jaśniejszy miał chyba sprawiać wrażenie, że niektóre pasma wyblakły lalce od słońca.  Widać, że lalka była użytkowana przez dziecko i ma bardzo zniszczone włoski, ale o dziwo zachował się oryginalnie zapleciony warkoczyk:

teresa

Z identyfikacją lalki nie miałam większych problemów. Ułatwieniem był naszyjnik i płaskie stopy. Osobiście nie jestem ani zwolenniczką ani przeciwniczką takich nóżek, ale jak już są płaskie wolę jak do lalki dołączają odpowiednie obuwie. Jakoś tak mi szkoda, jak boso biegają. Chyba będę musiała zrobić jej kiedyś własne obuwie. No i poprzednia właścicielka (albo właściciel - tego nigdy nie wiadomo) podgryzła lalce paluszki :/

nogi

Po kolejnych zakupach znalazła się właścicielka stroju noszonego przez Teresę i barbiocha musiała troszkę poprzymierzać łaszków :D (tu w bluzeczce My Scene i spódniczce mojego wykonania)

teresa

Póki nie trafi mi się oryginalne wdzianko Teresa biega w takim kostiumie kąpielowym, który pamięta czasy mojego dzieciństwa. Fajnie by było, gdyby kiedyś udało mi się odkryć z jakiej lalki pochodził :D

teresa

Troszkę udało mi się dojść do ładu z jej włoskami, chociaż moja prostownica o mało życiem tego nie przypłaciła... Nie są już splątane i skołtunione, ale dalej są w dotyku jak siano.

Nie przeszkodziło to jednak zbytnio Blainowi zaprzyjaźnić się z nową współlokatorką ;p

para

California Blaine (2005)

shi4

To mój drugi "barbiowy" chłopak, który zagościł w  mojej gromadce. Pochodzi z serii California Girl (!) nazywaną u nas np. Barbie serfuje (od imienia każdej lalki z serii)... Może zostawię bez komentarza.

W skład tej serii wchodziło 6 lalek: Barbie, Summer, Teresa, Christie, Lea oraz Blaine.

Do każdej lalki dołączona była tekturowa deska serfingowa, a sama lala pachniała. Mój Blaine pachnie wanilią. Nie wiem czy wszystkie lalki miały taki sam zapach, czy każda inny.

Strój Baline'a jest prosty: bordowo - czarna koszulka lekko gumowana z prasowanką delfina i brązowe krótkie spodenki w palmy. Jak wszystkie plażowe lalki, Blaine nie posiada butów. A szkoda :( Nie lubię jak lalki boso biegają. Deski nie chciało mi się znaleźć jak robiłam zdjęcia. Nie trawię tekturowych substytutów dodatków.

blaine

W tym lalku najbardziej podobało mi się, że ma rootowane włosy z jaśniejszymi pasemkami (chociaż ciężkie do ujarzmienia), jakoś w dzieciństwie nie mogłam przekonać się do końca do "malowanych" Kenów. I jak dla mnie ma bardzo ciekawą twarz. Całkiem inną od Kena, którego pamiętam z młodości :P Podoba mi się też jasnozielony kolor oczek.

baline

Tym razem na pudełku można było pooglądać Blaine'a i jego harem oraz czerwoną furę ;P

Blaine

I na koniec Cali Girls w polskiej edycji katalogu oraz dodatki do serii w postaci czerwonego samochodu terenowego i dmuchanego basenu z wyposażeniem:

blaine

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci