Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Working-Out

Barbie na koniu

shi4

Trafiła mi się na all Barbie w stroju dżokejki z koniem. Mam problemy z jej identyfikacją, pomimo, że ma na sobie oryginalne ubranko Mattela, ale nigdzie nie mogę takiej znaleźć.

Laleczka pochodzi z drugiej połowy lat 90 - tych. Ciałko ma typu pajacyk.Na zdjęciu po wstępnym spa.

dzokej

Przyjechała do mnie w czerwonym jeździeckim żakiecie i beżowym kombinezonie bez rękawków oraz w jeździeckiej czapce.

dzokej

W raz z lalką w aukcji był oferowany koń także Mattela, ale nie wiem czy jest od tej Barbie czy od innej.

dzokej

Koń posiada rootowaną grzywę i ogon, ale strasznie skołtunione. Po spa i rozczesaniu kołtunów na razie ma zaplecione warkoczyki.

dzokej

Laleczka jest nawet w niezłym stanie. Widać, że grzywka została potraktowana ręką młodocianego fryzjera, także ma poluzowane łączenia w łokciach i kolanach co jest często zmorą w tego tupu ciałkach.

dzokej

Pewności co do tego, że ubranko na pewno jest z tej lali nie mam. Za to na pewno w uszach lalki są te same od nowości różowe kolczykli.

dzokej

Buzia tej Barbie jest bardzo podobna do twarzy Workin'Out Barbie. lekkie różnice są w makijarzu oczu. Ta lalka ma niebieskie cienie nad powiekami, a na samej powiece trochę żółci. No i trochę mniej "blasków" na teczówkach.

dzokej

dzokej

Barbie Workin' Out (1997)

shi4

Jako, że udało się w poprzednim wpisie zidentyfikować Teresę, postanowiłam opisać lalkę, z tej samej serii, zakupioną na All, która była na mojej wishliście :p

Workin'Out Barbie była moim marzeniem odkąd kupiła ją moja koleżanka. To były początki takiego poważniejszego kolekcjonowania lalek. Byłam po zakupie In - Line Skating Midge i bardzo mi się podobało ciałko pajacyk. Niestety gdy zebrałam już odpowiednią sumę lalki te zniknęły z pułek sklepowych. Minęło prawie 15 lat kiedy to udało mi się ją kupić :D

Lalkę zakupiłam bez pudełka, za to ze wszystkimi akcesoriami, a nawet dostałam jakieś ekstra sportowe akcesoria chyba od jakiejś Steffi. Z tego, co pamiętam do lalki dołączone były żółte ciężarki, , ja w paczce znalazłam i żółte i różowe(jedne z nich widoczne na zdjęciu). Do tego lalka miała różowy walkman, z którego da się wyciągnąć miniaturową kasetę magnetofonową, butelkę z woda mineralną oraz dodatkową parę butów z przyssawkami. Oczywiście, żeby była prawdziwa muzyka do lalki była dołączona kaseta magnetofonowa. Ja oprócz powyższych dodatków dostałam ekstra duże ciężarki i hula hop oraz płytę cd z muzyką od jakiejś sportowej Steffi.

Ogólnie Barbie dostała różowiasty strój sportowy z różnie dającymi po oczach żółciastymi wykończeniami. jwst to top z długim rękawem oraz spodenki za kolana ze wstawkami z "siateczki". Do różowych butów były jeszcze takie skarpetki bez stopek, ale że lalka przyjechała zakurzona to zrobiłam pranie i przez moje gapiostwo skarpetki spłynęły kanalizacją :/ Będę musiała kiedyś jakieś uszyć.

working b

working b

working b

Włoski lalka ma zaczesane w kucyk i spięte gumką obszytą różowym materiałem. Nad oczkami jasnofioletowy cień i różowa szminka na ustach. W uszach różowe kolczyki.

working b

working b

Kiedy jeszcze ta lalka była w sferze moich marzeń dostałam na pocieszenie od koleżanki fragment pudełka:

working b

Są na nim wszystkie 3 sportsmenki. Mi brakuje jeszcze Christie.

working b

Na koniec fotka z internetu i Barbie w pudełku:

working b

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się skompletować strój dla Teresy i zrobić im obu sesję podcvzas ćwiczeń ;p

A skrycie dalej marzę o Christie.

Teresa Workin' Out (1997)

shi4

I kolejna lalka z dużej paczki.

Po buzi sądząc to Teresa (mold 1990). Ciałko typu pajacyk z płaskimi stopami.

Dotarła w całkiem niezłym stanie, bo nawet nic nie jest nawet poluzowane, jak to często bywa w tego typu ciałkach. Włoski uniknęły jakichkolwiek zabiegów poza czesaniem, ale oprócz tego, że były skołtunione nie zauważyłam żadnych ubytków :D

Lalka zachowała swoje kolczyki - pomarańczowe kuleczki, poza tym jest ubrana w suknię, w której do mnie trafiła.

Wokół brązowych oczu (z lekkimi odblaskami różu) ma jasnoróżowy makijaż i czerwoną, może bardziej wpadającą w pomarańcz szminkę na ustach :p

teresa

teresa

teresa

 

Dzięki jednemu blogowiczowi wiem, że jest to Teresa Workin' Out. Tak wyglądała w pudełku:

working

Lalka ubrana była w pomarańczowy strój gimnastyczny i posiadała akcesoria w postaci ciężarków, walkmana i butelki z wodą mineralną. W pudełku także można było znaleźć kasetę magnetofonową z muzyką do ćwiczeń. taki dziwny dodatek.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zdobyć jej oryginalne ubranko, bo to jedna z moich ulubionych lalek z lat 90 - tych.

Na razie ubrałam ją bardziej na sportowo. I wydaje mi się, że w tym stroju wygląda lepiej niż w różowej sukni...

tereska

W żółtym mi do twarzy :D

tereska

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci