Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Straight-Leg

Straight Leg Midge (1963 - 64)

shi4

Jaki jest najlepszy sposób na zapakowanie lalki by wysłać ją poczta? Niektórzy wkładają tylko w koperty bąbelkowe, inni opakowują w dodatkowe pudełka. A do mnie pewnego razu przybyła taka paczuszka w kształcie tuby:

midge

Po odpakowaniu z papieru okazało się, że jest to tuba po chipsach. Wystarczyło przechylić, a ze środka wy.leciała lalka :)

midge

Tak oto przybyła do mnie chyba najstarsza lalka w kolekcji. Straight Leg Midge sprzedawana w latach 1963 - 64. Upolowałam ją w oryginalnym midgeowym ubranku, czyli coś w stylu bikini z jasno niebieską górą i ciemniejszymi majtaskami.

midge

midge

Tak na marginesie Midge była wtedy sprzedawana w 3 takich wariantach kolorystycznych. Niebieskim, jak mój,  drugi z żółtą górą i pomarańczowymi majtkami oraz trzeci z różową górą i czerwonymi majtami. (foto z neta)

midge

Moja to ta w środku :)

midge

Pod tym ciuszkiem niezła z niej sztywniara. Może ruszać tylko rączkami i nóżkami przód i tył. lalka pochodzi z czasów zanim wprowadzono ciałka TNT ze skrętną talią. Można powiedzieć, że dziś Mattel wrócił do początków, bo obecnie sprzedawane lalki też są nie ruchliwe w pasie.

midge

Na paluszkach u rąk zachowały się resztki czerwonej farby. paniusia Midge i na plaże zasuwała z lakierem na paznokciach ;)

midge

jak nazwa lalki wskazuje, posiada ona proste nogi, nie zginane w kolankach. Upływ czasu spowodował na nich wytarcia. Zwłaszcza widać na łydkach i pietach, gdzie plastik jest bardziej żółty.

migde

Moja Midge tradycyjnie posiada zeza, z którego słynie to wydanie lalek. Nie wiem czy taka była polityka firmy, czy ktoś z wadą wzroku malował te niebieskie oczęta. Nie byłaby też sobą, gdyby nie posiadała zestawu piegów zdobiących policzki.

midge

Blond włoski lalki, które dla mnie wpadają trochę w rudość, zachowały swoje podwinięte loki i sięgają lalce w tej postaci do wysokości brody.

midge

Moja zamyślona Midge....

midge

I na koniec ukradniete z Ebaya foto Straight Leg Midge w pudle i w niebieskich szpilach. Moja będzie na razie zasuwać na bosaka. A co tam, lato się zbliża ;)

midge

Straight Leg Skipper (1963 - 1968)

shi4

Pewnie już wszyscy wiedzą, że pierwsza Skipper pojawiła się początkiem lat 60 - tych. Była dostępna w trzech wariantach kolorystycznych włosów (blond, rudawy i brąz) oraz jak pierwszej Barbie nie zginały się jej nogi, z czego wzięła się nazwa Straight Leg Skipper.

Do mnie zawitała jedna taka właśnie staruszka wyprodukowana prawdopodobnie jako jedna z ostatnich prostonogich. Dlaczego sądzę, że ostatnia? Otóż pierwsze Straight Leg Skipper były sygnowane na pupie:

Skipper
©1963
Mattel, Inc. 

U mojej natomiast brakuje imienia Skipper na pośladku jak u tych prostonogich laleczek wydanych pod koniec lat 60 - tych.

skipper

No i moja Skipper zaraz po przybyciu. Wystarczyło domyć ją z brudu.

skipper

Oryginalnie lala powinna być ubrana w coś a'la marynarskie czerwone ubranko z biało0- czerwonymi wstawkami. Do tego czerwone balerinki. Moją lalkę ubrałam w podobnym stylu. Biało - czerwona koszulka, takie same podkolanówki i niebieska spódniczka.

skipper

Butki na razie pożyczone od Fleur (chyba), ale starałam się dobrać w miarę pod kolor.

skipper

Jako, że już późna jesień dodałam też taką czerwoną bluzę z kołnierzykiem.

skipper

skipper

Niebieskie oczka z zaciekawieniem zerkają w bok. Usteczka lalki prawie niezauważalnie układają się w lekki uśmiech.

skipper

skipper

skipper

No i w końcu do moich blond Skipper dołączyła jakaś brunetka. I to chyba najstarsza lalka w mojej kolekcji.

skipper

Na poniższym zdjęciu (ze strony http://www.fashion-doll-guide.com) widać wszystkie odmiany kolorystyczne Straight Leg Skipper.

skipper

I na koniec jeszcze trochę zdjęć mojej Skipper:

skipper

skipper

PS. Udało mi się odkryć tożsamość jeszcze jednej z moich Skipper opisywanej na początku istnienia mojego bloga. Dla ciekawych podaję link do zaktualizowanego wpisu:

http://hi4.blox.pl/2010/12/Skipper.html

 

EDIT:

Ubranko składające się z granatowej spódniczki bluzeczki i podkolanówek w biało - czerwone paseczki, w które ubrałam Skipper pochodzi oryginalnie z zestawu ubranek dla Growing Up Skipper z 1974 roku:

growing

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci