Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : Cut-Style

Cut & tyle Barbie AA (1994)

shi4

Właśnie zdałam sobie sprawę, ze na barbiowym blogu dałam tylko dwa wpisy na cały 2014 rok!!!
Planowałam ten wpis zrobić jeszcze w starym roku (większość zdjęć klikałam z hakiem ponad rok temu), ale jakoś nie wyszło. Potem myślałam, że zrobię w styczniu (udało mi się przygotować tylko zdjęcia do wpisu), ale znowu czas jakoś szybko zleciał i nic. Więc w lutym już spiełam się pożądnie i tak oto przed Państwem ostatnia brakująca mi w serii Cut & Style Barbie AA. I jako jedyną mam ją z pudłem i kompletnym zestawem gadżetów.

cutmurzyn
cutmurzyn1
Do lalki dołączone zostały poniższe pierdołki oraz dwie książeczki. Pierwsza to instruktaż przykładowych fryzur jakie można robić lalkom z serii, druga, czarno - biała pokazuje jak działają treski i nożyczki :)

cutmurzyn2
cutmurzyn3
cutmurzyn4
cutmurzyn5
cutmurzyn6
cutmurzyn8
Lalka jest ubrana standardowo w błyszczącą kamizelkę i spudniczkę z tiulową podszewką. Wszystko w kolorze pomarańczy. Do tego żółta opaska na włosy z pomarańczowym tiulem oraz takie też szpileczki, które uwielbiam i zawsze, ale to zawsze będą mi się kojarzyć ze zwrotem "buty Barbie" :)  Tak jak pozostałe koleżanki z seriidostała złotą biżuterię w postaci pierścionka, kolczyków oraz kamei na czarnej aksamitce. Ma delikatny makijaż i o dziwo nie pomrańczowe, lecz fioletowe cienie.

cutmurzyn11
cutmurzyn14
cutmurzyn10
cutmurzyn9
W międzyczasie udało mi się upolować rudą koleżankę w lepszym stanie niż poprzednia widoczna po środku poniższego zdjęcia:Ta ma nie tylko kompletny strój, ale i cała biżuterie.

cutmurzyn13
I tak oto dzisiaj wygląda moje stadko Cut & Style:

cutmurzyn12
A jak dziś pamiętam kiedy przed 20 laty stałam przed półkami w sklepie i podziwiałąm lalki z tej serii. To niesamowite, że dziś można tak łatwo pospełniać swoje lalkowe marzenia.

I na koniec tradycyjna mini sesja:

cutmurzyn17
cutmurzyn16
cutmurzyn15

Barbie Cut & Style (1994)

shi4

Dopadła mnie jesienna pogoda. Raz ciepło, raz zimno i suma sumarum wylądowałam z gorączką w łóżku. A właśnie zaczął mi się urlop ;/ Na poprawę humoru wyciągnęłam z szafki kolejną lalkę do opisu.

W końcu do mojej kolekcji dołączyła blond Barbie Cut & Style. Znalazła się u mnie dzięki wymiance z Marsem. Lalka oryginalnie była ubrana w różową spódniczkę i tiulową podszewką oraz kamizelkę. To ostatnie udało mi się zdobyć, spódniczkę na razie zastępuje sukieneczka od Barbie Sweet Heart, w której lalka do mnie przybyła :)

Cieszę się bardzo, że zachowały się oryginalne kolczyki. Ciężko o takie detale u trupków. Za to brakuje jej naszyjnika i pierścionka. Tego ostatniego nie ma żadna z moich Basiek z tej serii ;(

cut

cut

cut

A tu moje wszystkie lalki z serii Cut & Style. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć ostatnią, ciemniejszą koleżankę ;) No i że w końcu wezmę się za reroot rudej. Ju ż chyba z pół roku nie mogę się zebrać chociażby do tego, by poszukać włosów w odpowiednim kolorze.

cut

Na koniec umieszczam skan wszystkich trzech panien z katalogu oraz zdjęcie blond Barbary w pudełku, na którym widać jakie jeszcze akcesoria były dodawane do lalki.

cut

cut

Troszkę ten post wyszedł krótki i ogólnikowy, ale przez choróbsko średnio mi się pisze. Mam nadzieję, że w następnym się poprawię ;)

Cut & Style Barbie Brunette (1994)

shi4

Tym razem opiszę drugą w mojej kolekcji Barbie z serii Cut & Style. Tym razem przybyła do mnie brunetka i w przeciwieństwie do rudej, która u mnie mieszka, jej włoski uniknęły większej ingerencji małoletniego fryzjera..

cut

Lalka była kupiona używana, ale przybyła do mnie wraz z oryginalną treską:)

cut

Po założeniu treski widać, że włoski, które są wrootowane w głowę są nieco krótsze od tych z treski. Pytanie, czy jednak jakaś małą właścicielka postanowiła wypróbować działanie nożyczek, czy to treska jest za długa....

cut

Basia przybyła w swoim oryginalnym ubranku, czyli żółtej kamizelce z błyszczącego materiału ozdobiona dwoma guziczkami oraz tego samego koloru spódniczce. Niestety warstwa tiulu, która powinna znajdować się pod kiecką była zniszczona. Jej resztki tworzą kokardę we włosach lalki XD

cut

cut

Na nogach żółte szpileczki, typowe dla lalek z lat 90 - tych.

cut

Buzia została praktycznie pozbawiona makijażu. Ozdobą są oczka brązowo - żółte z białym błyskiem w kształcie zygzaka, który ułatwia identyfikację Basiek z tej serii. Usteczka mają naturalny kolor.

cut

Barbara miała nieco podniszczone włoski. Najbardziej zaś grzywkę, z którą do tej pory nie mogę dojść do ładu.

cut

Zachowała się jej biżuteria w postaci złotych kolczyków z namalowanymi czarnymi kropeczkami na dole oraz naszyjnik na czarnej satynowej wstążeczce.

cut

Do każdej lalki z serii Cut & Style dołączony był zestaw ozdób do włosów oraz nożyczki i szczoteczka. Niestety mojej lalce zachowała się tylko żółta szczotka. Resztę możecie obejrzeć na zdjęciu Barbie w pudełku pochodzącym z Ebaya.

cut

Cut & Style Barbie Redhead (1994)

shi4

Czy 13 - tego jest dobrym dniem dla lalkowego posta? Myślę, że tak, zwłaszcza dla takiej kupki nieszczęścia, jaką jest dzisiejsza bohaterka. Jest to kolejna lalka zakupiona w aukcji z tą, co była moim głównym celem. Przybyła do mnie nago i na dodatek na ciałku z prostymi rączkami. A jako, ze lubię mieć moje trupki jak najbardziej zbliżone do oryginału, ciałko zamieniłam na właściwsze, ze zgiętymi w łokciach rączkami. Moja panna z serii Cut & Style, bo o niej to właśnie mowa, dostała ubranko zastępcze. Podobnie, jak jej oryginalne, to zielona kamizelka, tylko, że w całkiem innym odcieniu. Do tego dodałam zielony berecik, który był w komplecie z kamizelką (chyba od jakiejś lalki pilotki). Do tego otrzymała kolorową sukienkę w kwiatki. Tylko buciki to identyczne, jak w oryginale, szpilki.

cut

cut

Niestety rude włoski lalki, które dawno temu sięgały daleko za kolana, zostały barbarzyńsko skrócone. Dziś lalka nosi fryzurę na pazia.

cut

cut

bardzo podobają się mi jej oczy. Są błękitne, z zielonymi blaskami. W czarnej źrenicy widać 2 białe kreseczki, które pomagają w identyfikacji lalek z tej serii. Usteczka są krwiście czerwone.

cut

cut

Pod resztką włosów znajduje się "słynny" rzep, do którego kiedyś pewnie ktoś przyczepiał lalce rudą treskę.

cut

Nie przeczę, że może kiedyś, jak zdobędę odpowiedni odcień włosków, zrerootuję tą lalkę, by odzyskała chociaż trochę dawnego blasku. Nie obrażę się też za jej oryginalny ciuszek. Póki co mogę pooglądać jej foto w pudle ściągnięte z FLICKERA, gdzie lalka ma na sobie swoją zieloną kamizelkę, spódniczkę, akcesoria do włosów oraz nożyczki. No i oczywiście dodatkową treskę :)

cut

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci