Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : 1982

Angel Face Barbie (1982)

shi4

Angel Face Barbie jest dla mnie jedną z piękniejszych lalek początku lat 80 - tych. Ma bardzo delikatną urodę, makijaż jest ledwo widoczny. W sumie to tylko blady niebieski cień nad powieką. Usta pomalowany ma bardzo delikatnym różem. 

Lalka przybyła do mnie bez swojej oryginlnej sukienki, ale dzięki Adze Fleurdolls ma teraz swoją kiecuszkę. To dla mnie ważny element tej lalki. Sukienka nadaje jej taki eteryczny wygląd. Ta biała koronka i róż podkreślone czarnym paseczkiem. Kojarzy mi sie z bohaterami serialu "Doktor Quinn". A Wam?

angel_face

angel_face1

angel_face2
Zabrałam ją na spacer do parku, ale akurat zabrakło słońca i zrobiło się wietrznie i pochmurnie. Nie ma też jeszcze róż (marzec), które bardzo kojarzą mi się z tą lalką.

angel_face3

angel_face4

angel_face5
Na koniec zddjecie Barbie w oryginalnym pudełku. Fotka z netu.

pangel

Tracy Bride (1982)

shi4

Dzisiejsza bohaterka wpisu trafiła do mnie podczas lalkowego zjazdu. Wszystko wskazuje na to, że jest to Tracy Bride. Prawdopodobnie ma zamienione ciałko, ponieważ na wszystkich zdjęciach Tracy, które widziałam w necie lalka ta miała rączki zgięte w łokciach, moja ma natomiast proste. chociaż jej ostro zakończone nóżki i wyraźnie odznaczające się paluszki wskazują na to, że ciałko, podobnie jak lalka, pochodzi z początku lat 80 - tych.

tracy

Jak na pannę młodą przystało ubrałam ją w suknię ślubną, niestety nie jej oryginalną, ale ponad 20 lat młodszą pochodzącą z zestawu ubranek Mattela dla Barbie z Dziadka do orzechów. Na głowie welon z tego samego zestawu, na nóżkach natomiast białe szpilki z lat 80/90 tych.

tracy

tracy

Tracy dostała jeden z moich ulubionych moldów, czyli Steffi 1971. Niestety przez te lata malunek oczu uległ w niektórych miejscach wytarciu. Jasno fioletowy cień nad zielonymi oczętami lalki jest praktycznie niewidoczny. Wytarła się także większość rzęsek i brwi, ale liczę na to, że jak w końcu zbiorę się w sobie i zakupię akrylowe farby, to postaram się odratować jej uroczą buźkę :)

tracy

tracy

tracy

Tracy nie uchowały się też kryształki z uszu, wiec za jedyną biżuterię służy jej srebrny naszyjnik nieznanego mi pochodzenia.

tracy

Poniższe zdjęcie przedstawia lalkę w oyrginalnej sukni ślubnej zapakowaną w swoje pudło (zdjęcie z internetu)

tracy

I na koniec zdjęcie mojej panny :)

tracy 

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci