Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : 1969

Twist and Turn Skipper (1969 - 70)

shi4

I znowu przyszła kolej by opisać trupka - staruszkę. Tym razem padło na ponad 40 - letnią wiekiem, a 8 - letnią duchem siostrę Barbie. Mała nie kosztowała mnie wiele, gdyż trafiła do mnie z Ebaya wraz ze stadkiem Pamelek. Jako, że lalka przybyła naga, zrobiłam małą ubrankową rotację wśród moich Skipperek i nowa lokatorka dostała ubranko podobne rocznikowo, które już parę razy zmieniało właścicielki... 

skiper

Pochodzi ono z zestawu ubranek dla  Growing Up Skipper z 1974 roku:

s

Natomiast sama Skipper to jedna z Twist and Turn Skipper pojawiających się na rynku od 1968 roku, z tym, że moja, sądząc po fryzurze była wypuszczona na rynek w 1969 lub 1970.

skiper

Ta z 1968 miała proste włoski. Moja ma koloru złotego blondu, które swego czasu były spięte w dwa kucyki i zakręcone w spiralki. Ja zrobiłam mojej loczki.

skip

skip

I pomimo, że niebieskie oczka wyglądają na lekko zezowate, bardzo mi się podoba jej pyzate lico. Czerwone usteczka nawet fajnie skomponowały się z paseczkami z bluzeczki.

skip

Skipper oryginalnie miała wrootowene rzęski, niestety gdy do mnie dotarła byłą już bez nich. Widać tylko drobne dziurki nad okiem. może kiedyś zabiorę się by jej jakiś zrobić, ale powiem szczerze, że nigdy rzęsek nie wprawiałam i mam lekkiego stracha. W ogóle nie wiem jak się za to zabrać...

skip

A na poniższej fotce sygnaturka, która znajduje się na pośladku:

skip

Zrobiłam małe porównanko pomiędzy nią, a Stright Leg Skipper. Ich ciałka na pierwszy rzut oka się nie różnią, ale po bliższym przyjrzeniu się i po wzięciu obu do ręki można zauważyć dwie podstawowe różnice (oczywiście poza kolorem włosów):

1. Twist And Turn ma zginane na 3 gumowe nogi.

2. Oraz jak nazwa wskazuje skrętną talię, podczas gdy jej koleżance brakuje takiej ruchliwości :)

skip

skip

Ale jak postawiłam ją obok Living Skipper, to stwierdziłam, że to prawie siostry bliźniaczki :)

skip

i wszystkie 3 Skippki razem :D

skip

skip

Nie wiem czy da się rozróżnić Twist ant Turn Skipper, który to dokładnie model, gdy nie posiada się jej oryginalnego stroju. Ponieważ i te sprzedawane w 1969 roku jak i te z 1970 mają identyczne fryzurki. Zobaczcie na poniższych zdjęciach, które znalazłam w internecie.

skip

skipper

Na koniec mini sesja z pleneru.

skipper

skipper

skipper

Barbie Silkstone "Debut 1959" (2008)

shi4

Pudełeczko ze zdjęcia poniżej skrywa moją pierwszą, i jedyną jak dotąd, Barbie Sikstone. Zawsze ciekawiły mnie te lalki i ich "kamienne" ciałka. Dlatego, gdy tylko miałam okazję dokładnie przyjrzeć się jej podczas wizyty u Marsa, szybko upolowałam jedną po bardzo przystępnej cenie na Allegro. Tak oto przybyła do mnie Debut zapakowana równie starannie jak porcelanowy komplet filiżanek, pomimo, że nie kupiłam jej w stanie NRFB ;) Podoba mi się bardzo taki sposób pakowania lalek. Na białym wieczku znajdują się szkice barbiowych ubranek z początku lat 60 - tych.

silka

Tył to zdjęcie lalki stylizowane na rok 1959 oraz kilka słów o tym wydaniu. Debut ukazała się w sprzedaży na 50 - lecie powstania Barbie.

silka

Po zdjęciu wieczka widzimy białą bibułkę przepasaną złotą wstążeczką.

silka

Do lalki dołączono certyfikat autentyczności.

silka

A tu już po odsłonięciu bibułki. Barbie jest niby przywiązana wstążeczkami, ale widać, że była wyciągana z pudła przez poprzednią właścicielkę.

silka

Barbie wykonana została z bardzo twardego winylu przypominającego w dotyku porcelanę. Mi tak trochę kojarzy się z zimnym marmurem. Niestety żadne zdjęcia nie oddadzą takiego efektu, więc najlepiej przekonać się samemu.

silka

Silkstonka jest wyższa od tradycyjnej Barbie o jakieś pół cala. Jej biało - czarny kostium w paski inspirowany był ubraniem pierwszej Barbie, ale ozdobiony został małymi cekinkami czy koralikami.

silka

silka

Lalka na nogach ma czarne klapeczki - reprodukcje pierwszego baśkowego obuwia. Moje, żeby nie spadały, jeszcze są mocowane gumkami.

silka

Jak na elegancką damę przystało i na plaże trzeba mieć piękną biżuterię. Debut dostała pozłacaną bransoletkę z łańcuszków z przyczepioną podobizną główki Barbie. Zwróćcie także uwagę na pomalowane na czerwono paznokcie u rąk i stóp.

silka

Druga ozdobą lalki są złote kolczyki - koła. Na zdjęciu widać plastikowe zabezpieczenie, by w razie czego nie zafarbowały winylu.

silka

Ach to spojrzenie. To druga lalka w mojej kolekcji posiadająca face mold pierwszej Barbie (ma go jeszcze moja Fashion Queen), ale mam nadzieję, że nie będą to jedyne takie mieszkanki. Oczy, oprócz czarnego obramowania, posiadają także niebieski cień na powiece. Usta pomalowane są na krwiście czerwony kolor bardzo kontrastują z bladym ciałkiem lalki.

silka

Fryzurka to coś w stylu ponytail w dwóch miejscach zrobione węzełki i podkręcone na końcu. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru Silkstonka nie dostałą grzywki, a same włoski to bardzo jasny blond.

silka

silka

silka

Lalka oprócz biżuterii dostała plażowe okularki - białe oprawki i niebieskie szkiełka. taki kształt kojarzę z filmów z lat 50/60 - tych.

silka

Oraz do "poczytania" pisemko. Z okładki widać kto tu jest gwiazdą ;p

silka

Barbie na koniec pomachała i wróciła ze stojaka do swojego pudła. Jakoś w jej przypadku bałabym się, że "na wolności" może jej się stać jakaś krzywda....

silka

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci