Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : 1972

Malibu Christie (1972-1976)

shi4

W dalszym ciągu pogoda nie nastraja mnie do robienia zdjęć. Na dodatek o mało nie popsułam sobie dziś aparatu. Ale dochodzi do normy i jakieś tam fotki udało mi się zrobić. I dzięki temu mogę zaprezentować prezencik jaki zrobiłam sobie na mikołajki ;)

A jest to jedna z najpiękniejszych odsłon ciemnoskórych Basiek - Malibu Christie. Lalka posiada śliczne migdałowe oczyska i mały perkaty nosek. Niestety ma trochę startą farbę z ust, ale w planach mam uzupełnienie ubytków. Przybyła do mnie w sukience od jakiś współcześniejszych lalek, uszyłam więc jej pomarańczowy kostium kąpielowy na wzór oryginalnego z pierwszego wydania.

Pozując razem z Malibu Barbie tworzy świetny kontrast. Zobaczcie sami ;)

malibu

malibu

malibu

malibu

malibu

Malibu Christie ukazała się na rynku parę razy od 1972 roku. Sama do końca nie wiem, z którego wydania pochodzi moja. Poniżej prezentuję ukradnięte z netu wersje w pomarańczowym oraz żółtym kostiumie kąpielowym.

malibu

malibu

Na koniec dodam, że jestem lalką bardzo zachwycona i gwarantuję, że na żywo sprawia jeszcze lepsze wrażenie niż na zdjęciach. Patrząc na nią zachciewa mi się lata i plaży. No i mam ochotę na czekoladę ;)

malibu

Busy Barbie (1972)

shi4

Dzisiejsza bohaterka posta przybyła do mnie od Penelopy jako niezidentyfikowany trupek vintage (tak wiem, że ona ma buźkę z mod ery, ale dla mnie wszystkie lalki wyprodukowane przed moim narodzeniem to takie vintydże ;) ).

Barbie przybyła do mnie jak ją bóg stworzył, znaczy się Mattel, czyli na golasa. I tu widać, ze jej ciałko, mimo, że TNT różni się co nieco od typowych tego rodzaju. Nogi i ręce są z gumy, bardziej miękkiej niż u lalek np. z lat 80 - tych. Oczywiście się zginają. Znaczy nóżki w kolankach zginają się na trzy (niestety u mojej jedna się już nie zgina), a łapki w łokciach na dwa razy.

busy

Cześć miedniczna barbie jest inna niż u innych znanych nam TNT, przypomina mi majtasy z dłuższymi nogawkami noszone na plażach w latach 50 - tych ;) Na jednym z pośladków widzimy sygnaturkę.

busy

Lalka ta, pomimo ukończenia już 40 lat, jest całkiem nieźle artykułowana, bo oprócz zginalnych kończyn posiada także artykułowane nadgarstki. Mało tego, ma ruchome kciuki, czym według mnie bije na głowę Fashionistki, bo może sama trzymać w łapce przedmioty!

busy

Stópki są trochę większe niż typowe barbiowe, dlatego miałam problem ze znalezieniem lalce butów. W końcu nałożyłam jej gumowe - przez co rozciągliwe klapeczki.

busy

Długi czas mieszkała ona u mnie jako bezimienny trupek. Kilka prób identyfikacji zakończyły się fiaskiem. Chociaż cały czas po głowie chodziło mi, ze gdzieś widziałam tego typu chwytną lalkę. No i w końcu, dzięki mądrym książkom Marsa udało mi się ją zidentyfikować. Tak na 99% jest to Busy Barbie z 1972 roku. Znając już jej tożsamość uszyłam jej sukienkę inspirowaną oryginalną, która górę miał uszytą z ciemniejszego jeansu, a dół w kratkę i kwiatki. Do kreacji mojej lalki starałam dobrać się w miarę zbliżone klimatycznie materiały. Tak ubrana od razu chwyciła za gary i pobiegła do kuchni ;)

busy

Zdążyłam jej zrobić parę zdjęć. Niestety w jej plastikowym życiu nie zabrakło pochmurnych dni. Ktoś dobrał się do jej fryzurki i skrócił sięgające za ramiona włoski. W ten sposób lalka dorobiła się fryzury na pazia oraz niechcianej grzywki. Żeby odwrócić nieco uwagę od tych mankamentów zrobiłam jej opaskę z kokardą z czerwonej wstążki do włosów.

busy

busy

Mój 1% niepewności co do pochodzenia lalki wynika z tego, że mojej niebieskie oczka skierowane są zdecydowanie w jedną stronę, tak że białko oka widać tylko z prawej strony. A na zdjęciach w internecie wszędzie miała oczka skierowane bardziej na wprost. Nie wiem, czy to wynika z zaniedbań przy produkcji, czy ktoś zwyczajnie zamienił główki.

busy

Na  koniec zamieszczam parę wiosennych zdjęć. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się nadejścia wiosny :)

busy

busy

busy

busy

busy

busy

busy

No i na samiutki koniec zdjątko Busy Barbie zaczerpnięte z FLICKERA. Jak widzicie do lalki dołączono także kilka akcesoriów, które Basia mogła trzymać w rączce.

busy

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci