Menu

Barbie Kolekcja Shi4

Co nieco o moich zbiorach lalek Barbie

Wpisy otagowane : hair

Totally Hair Barbie (1992)

shi4

Kolejna lalka, o ktorej marzyłam w dzieciństwie trafiła na moją półkę. Tym razem to najlepiej sprzedająca się Barbie w historii - Totally Hair.

Laleczka dotarła do mnie na szczęscie z kolczykami oraz zachowaną oryginalna dlugością wlosków. Niestety nie posiada ani pierścionka, ani swojej wzorzystej sukieneczki. Więc ubrałam ją w różową spodniczkę i bluzeczkę z falbanką w stylu lat '80 oraz szpilki. Do tego dostała także różową torebeczkę, która zachowała sie z mojego dziciństwa.

th

th

Muszę chyba zainwestować w karbownicę, bo zaplatanie warkoczyków nie sprawdza się jeżeli chodzi o końcówki wlosków.

Nad okiem długowlosa Baśka ma niebieskie i różowe cienie i śliczne różowe usteczka. Jest to dla mnie jedna z najładniejszych facjat barbiowych.

th

th

Włoski lalki sięgają kostek:

th

A tak TH prezentowała sie na zdjęciu promo:

th

A tak wyglądała w pudełku (internet):

th

A poniżej reszta ekipy Totally Hair. Brakuje tylko Skipper:

th

Sun Colors Pocahontas (1995)

shi4

W moim mieście jest od groma sklepów typu Lumpex, ale niestety upolować w którymś z nich jakąś fajną lalkę nie jest łatwe. Bo owszem dosyć często zdarzaja się różnego rodzaju Barbiochy i ich klony, ale ja dziękuję płacić 10 - 20 złotych za gołą lalkę. Jeszcze jakby to jakiś fajny Superstar był... No ale czasem i takie moje wyprawy owocują sukcesem :D

Moją pierwszą Mattelka kupioną właśnie w takim sklepie była Pocahontas. Jedyna oryginalna wygrzebana w stadzie klonów. Początkowo jak zerknęłam na nią miałam ją odłozyć spowrotem, bo myślę sobie, że już Pocę mam jedną w domu, ale kosztowała 5 zł to myślę sobie że chociaż ubranko mi się przyda ( spodenki ogrodniczki), a lalkę wystawię na allegro. No, ale przytnoszę ją do domu i porównuję z moją Pocą i okazuje się, że to jednak trochę inna lalka. Więc poleciała od razu pod kran i po umyciu główki na szczęście udało mi się rozplątać ten jeden wielki kołtun, jakim były włosy lalki.

Tak moja nowa Poca wygląda w sukience z Fashion Play:

Pocahontas

Oczywiście jak dorwę jakieś pocahontasowate ubranko lalka sie przebierze :D

Jeszcze tak do końca nie rozgryzłam jaka to Pocahontas, bo po ukazaniu się filmu w kinach Mattel wypuscił dosyć sporą ilość tych laleczek w różnych odsłonach. Wcześniej opisałam Colour Splash Hair Pocahontas. Ale wydaje mi się, że najbardziej popularna była Sun Colors Pocahontas i możliwe, ze to ta laleczka, ale pewnosci nie mam. W Colour Splash Hair pod wpływem ciepła i zimna zmienia się kolor włosów lalki, natomiast w tym drugim przypadku na podobnej zasadzie pojawiają się listki na sukience lalki.

Tak Sun Colors Pocahontas wyglądała w pudełku (zdjęcie znalezione w czelusciach internetu):

pocahontas

Moze to moja laleczka?

Dla porównania zrobiłam kilka zdjęć obu Indiańskich ksieżniczek.

pocahontas

Dla porównania makijażu laleczek: Colour Splash Hair ma pomlowane powieki na fioletowo i niebiesko i różowe usta. Natomiast druga Poca ma troszeczkę inaczej narysowane oczęta, bez zadnych kolorowych cieni, a jej usta mają bardziej naturalny kolor. Ale na jej policzkach są lekkie rumieńce.

pocahontas

Jest także mała różnica w tatułażu znajdującym się na ramieniu. Nie widać tego tak dobrze na zdjęciu, ale trochę różni się odcieniem oraz rozstawieniem i szerokością pasków, czy jak to nazwać.

pocahontas

Chociaż moja sympatia pozostaje przy Colour Splash Hair, bo przecież to była ta pierwsza, wymarzona :D

© Barbie Kolekcja Shi4
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci